"Важко утримувати висококласних спеців". НБУ закликав скасувати карантинне обмеження зарплат чиновників

Рожкова заявила, що держпідприємства роками завдавали державі збитків, і лише протягом останніх двох років ситуація змінилася

Національний банк України виступає за скасування введеного на період карантину обмеження зарплат чиновників, сказала агентству "Інтерфакс-Україна" 14 липня в.о. голови НБУ Катерина Рожкова.

Об этом сообщает Руспрес

Вона зазначила, що останніми роками держкомпанії залучили професійних менеджерів, але через урізання зарплат їх буде важко втримати.

"Держкомпанії стали конкурентоспроможними на ринку праці, вони залучили досвідчених і чесних менеджерів, які працюють на компанію, а не на приховані олігархічні групи. До того ж рівень зарплат дає змогу усунути корупційну складову. Тепер же з урахуванням введеного обмеження держкомпаніям, та й Нацбанку буде вкрай важко утримувати висококласних спеців на своїх місцях", – вважає Рожкова.

Вона сказала, що завдяки реформі корпоративного управління та залучення незалежних директорів у наглядові ради зросла прибутковість держкомпаній. За словами Рожкової, держпідприємства роками завдавали державі збитків і жили на дотації, але протягом останніх двох років "вони принесли кілька мільярдів доларів у вигляді дивідендів".

13 квітня Верховна Рада внесла зміни до закону України про державний бюджет України на 2020 рік і обмежила максимальний розмір зарплати чиновників, депутатів, суддів, прокурорів та співробітників НБУ в період дії карантину. Згідно із законом, із квітня і до кінця карантину їхня заробітна плата не має перевищувати 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року, тобто 47 230₴

У червні група народних депутатів зареєструвала у парламенті проєкт закону №3708, який передбачає скасування обмеження розміру зарплат чиновників. Його мали розглядати на засіданні 13 липня, але президент Володимир Зеленський надіслав депутатам лист, у якому закликав відкласти розгляд проєкту закону.

Проти обмеження зарплат в Україні виступив Міжнародний валютний фонд. "Обмеження розміру максимальної зарплати може призвести до втрати найбільших талантів і необхідного досвіду. Це було б не в інтересах України", – зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-vazhko-utrimuvati-visokoklasnih-spetsiv-nbu-zaklikav-skasuvati-karantinne-obmezhennja-zarplat-chinovnikiv-1509296.html”

Автор:
Предыдущий материал

Уголовное дело о строительной афере "застройщиков" в Ирпене направили в суд

Следующий материал

Фенербахче готовит предложение для полузащитника Ливерпуля

Коментарии (0)