В Україні за три роки зафіксували 239 нападів на журналістів, – JFJ

В Україні за три роки зафіксували 239 нападів на журналістів, – JFJ


В Україні відносний показник атак проти журналістів становить майже 2 на 100 тисяч населення. Це ставить її на шосте місце між Киргизстаном і Казахстаном серед 12 пострадянських країн за ступенем ризику для працівників ЗМІ.

Об этом сообщает Компромат РУ


Як пише “Слово і Діло”, про це свідчить дослідження лондонського фонду Justice for Journalists (JFJ – «Справедливість для журналістів»), опубліковане на сайті Національної спілки журналістів, партнера JFJ в Україні.


Як зазначається, Україна, зокрема входить до списку країн, де, як і раніше, широко поширені фізичні атаки на працівників ЗМІ.
Майже 28% всіх зафіксованих нападів на працівників ЗМІ в Україні становлять атаки фізичного характеру (побиття, викрадення, замах на вбивство), а більш ніж у половині випадків нападники не були пов’язані з владою. На відміну від сусідніх країн в Україні переважальними способами тиску на журналістів є цькування і залякування, зокрема в кіберпросторі, а також пошкодження й відбирання майна і документів.


«У 22% випадків фізичні напади на журналістів здійснені представниками влади, у 51% – звичайними громадянами, у решті випадків – невідомими», – йдеться в результатах досліджень.


Повідомляється, що найбільш поширений метод тиску на працівників ЗМІ, що висвітлюється традиційними і цифровими медіа України, – це атаки й погрози нефізичного характеру та в кіберпросторі, насамперед цькування, залякування, погрози насильством і смертю. Працівники українських ЗМІ також регулярно стикаються з викраденням і поширенням їх особистих даних.


Раніше ІНФОРМАТОР писав, що Латвія заборонила транслювати 7 пропагандистських телеканалів групи Russia Today.


Джерело статті: “https://informator.press/v-ukraini-za-try-roky-zafiksuvaly-239-napadiv-na-zhurnalistiv-jfj/”

Автор:
Предыдущий материал

 Очередной обмен пленными состоится в ближайшее время, - глава ОП Ермак

Следующий материал

Казино, чиновники и тесты на коронавирус: как отметил юбилей беглый экс-гарант Янукович

Коментарии (0)