Шмигаль: Відставка Смолія була дещо емоційною. Не хочеться використовувати інші слова

Шмигаль стверджує, що уряд і президент ніколи не чинили політичного тиску на керівництво НБУ.

Голова Національного банку України Яків Смолій здійснив емоційний вчинок, подавши у відставку, але політика регулятора та уряду після зміни прізвища голови залишиться колишньою. Про це 7 липня під час віртуального круглого столу "Українські реформи: що далі?", організованого Chatham House, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Трансляцію дискусії вели в записі Кабінету Міністрів у YouTube.

Об этом сообщает Слон

"На мою думку, відставка голови Національного банку пана Смолія була дещо емоційна. Не хочеться використовувати інші слова. Звичайно, вона сколихнула й Україну, і наших міжнародних партнерів. Правління залишається на місцях, політика Національного банку залишається незмінною", – запевнив Шмигаль.

Він стверджує, що уряд і президент ніколи не чинили політичного тиску на керівництво НБУ.

Глава Кабміну нагадав, що в день, коли Смолій оголосив про відставку, Україна мала б розмістити єврооблігації на суму $1,75 млрд за рекордно низькою ставкою – 7,3%. "Політично безпідставні" заяви голови НБУ не могли не вплинути на спокій фінансового ринку, заявив Шмигаль.

"Для того, щоб не зіпсувати репутацію України перед нашими інвесторами і зберегти статус надійного учасника і партнера на ринку запозичень, ми були вимушені зупинити цю операцію. Але, звичайно, ми розуміємо, що при призначенні нового керівника ми повернемося до цієї операції і будемо рухатися далі", – сказав прем’єр.

Смолія, який очолював Нацбанк із 2018 року, звільнили з посади на 3 липня. Наразі посаду в.о. голови Нацбанку обіймає його перша заступниця Катерина Рожкова.

Голова регулятора подав 1 липня у відставку через "систематичний політичний тиск на НБУ" з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, він заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.

В інтерв’ю LB.ua Смолій заявив, що президент Володимир Зеленський 30 червня попросив його піти з посади.

У правлінні регулятора заявили, що вважають "своїм обов’язком продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку".

Забезпечення незалежності НБУ є безумовним пріоритетом глави держави, запевнили в Офісі президента.

Після повідомлення про звільнення голови Нацбанку Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій.

Занепокоєння щодо звільнення Смолія висловили західні партнери України та міжнародні організації.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-shmigal-vidstavka-smolija-bula-deshcho-emotsijnoju-ne-hochetsja-vikoristovuvati-inshi-slova-1508242.html”

Автор:
Предыдущий материал

Истории людей, осуждённых за преступления, которые они не совершали. ФОТО

Следующий материал

Шмигаль: Відставка Смолія була дещо емоційною. Не хочеться використовувати інші слова

Коментарии (0)