Експрем’єр Гончарук заявив, що команда Зеленського хоче мати керований Нацбанк

Експрем’єр Гончарук заявив, що команда Зеленського хоче мати керований Нацбанк
Експрем’єр Гончарук заявив, що команда Зеленського хоче мати керований Нацбанк — Експрем’єр Гончарук заявив, що команда Зеленського хоче мати керований Нацбанк
Експрем’єр Гончарук заявив, що команда Зеленського хоче мати керований Нацбанк


Невтручання у політику Нацбанку є важливим для реалізації принципу «той, хто друкує гроші, не може ними розпоряджатися», зазначив Гончарук

Об этом сообщает Moscow Post


Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук висловив переконаність, що Якова Смолія змусили подати у відставку з посади голови Національного банку.


Про це в ефірі Радіо Свобода сказав колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.


«Я думаю, що це бажання мати керований Нацбанк. Тому що, якщо ти там всім керуєш, на все можеш впливати безпосередньо, тобі здається, що в тебе більше інструментів для того, щоб провадити свою політику. Це помилка», – сказав Гончарук.


Він додав, що невтручання у політику Нацбанку є важливим для реалізації принципу «той, хто друкує гроші, не може ними розпоряджатися». Інакше, за словами експрем’єра, в Україні могла б початися гіперінфляція.


Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови Нацбанку.


Зазначимо, що Яків Смолій очолював Нацбанк із 15 березня 2018 року. До цього, з 25 жовтня 2016 року, він обіймав посаду першого заступника голови НБУ. Сьогодні, 3 липня, під час звіту у парламенті, Смолій повідомив подробиці щодо політичного тиску на Національний банк.


1 липня голова НБУ Яків Смолій написав і подав президенту заяву про звільнення за власним бажанням. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск.


2 липня МВФ прокоментував відставку голови Нацбанку Якова Смолія.


У свою чергу Bloomberg написав, що відставка Смолія стала причиною скасування угоди про випуск 12-річних євробондів України.


Своєю чергою інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року.


Європейський Союз прокоментував заяву про відставку глави Національного банку України Якова Смолія, заявивши про загрозу для підтримки реформ в Україні через можливий підрив незалежності Нацбанку.


Тим часом у Міністерстві фінансів вважають, що відставка голови Національного банку Якова Смолія не вплине на курс національної валюти.


Разом з тим ринок валюти вже відреагував на заяву про відставку голови Нацбанку. 2 липня відставка Смолія спровокувала стрибок курсу валют. Курс долара на продаж зріс на 43 копійки до 27,22 гривень за долар у порівнянні з попереднім робочим днем.


У парламенті прогнозують, що питання призначення нового голови Національного банку ще не виноситимуть на голосування 3 липня.


Читайте також:

  • Битва за друкарський станок? Чому звільнили голову НБУ
  • «Гривні хана!». Як політикум відреагував на несподівану відставку глави Нацбанку


Джерело статті: “https://glavcom.ua/country/politics/ekspremjer-goncharuk-zayaviv-shcho-komanda-zelenskogo-hoche-mati-kerovaniy-nacbank-690979.html”

Автор:
Предыдущий материал

Глава ЕБРР ушел в отставку

Следующий материал

Эксперт назвал цель законопроекта о драконовских штрафах за ЖКХ-долги

Коментарии (0)