Нацбанк витратив $150 млн на підтримку гривні

Нацбанк витратив $150 млн на підтримку гривні
НБУ продає долари, щоб утримати гривню  — Нацбанк витратив $150 млн на підтримку гривні
НБУ продає долари, щоб утримати гривню


Ситуація на валютному ринку різко змінилася після заяви про відставку глави НБУ

Об этом сообщает FIB


Із 30 червня по 3 липня 2020 року Нацбанк купив на міжбанку $169,8 млн, а також продав $150,9 млн. Про це повідомляє пресслужба НБУ в п’ятницю, 3 липня.


Центробанк купив 169,8 млн доларів 30 червня. Однак після заяви глави НБУ Якова Смолія про відставку увечері 1 липня ситуація змінилася і курс долара пішов вгору. Для стабілізації курсу НБУ продав 150,9 млн доларів.


З початку 2020 року НБУ купив на міжбанку валюти на 3884,9 млн доларів і продав на 2944,0 млн доларів. Таким чином, з початку року чиста купівля валюти Нацбанком склала 922,0 млн доларів.


Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови Нацбанку.


Зазначимо, що Яків Смолій очолював Нацбанк із 15 березня 2018 року. До цього, з 25 жовтня 2016 року, він обіймав посаду першого заступника голови НБУ. Сьогодні, 3 липня, під час звіту у парламенті, Смолій повідомив подробиці щодо політичного тиску на Національний банк.


1 липня голова НБУ Яків Смолій написав і подав президенту заяву про звільнення за власним бажанням. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск.


2 липня МВФ прокоментував відставку голови Нацбанку Якова Смолія.


У свою чергу Bloomberg написав, що відставка Смолія стала причиною скасування угоди про випуск 12-річних євробондів України.


Своєю чергою інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року.


Європейський Союз прокоментував заяву про відставку глави Національного банку України Якова Смолія, заявивши про загрозу для підтримки реформ в Україні через можливий підрив незалежності Нацбанку.


Тим часом у Міністерстві фінансів вважають, що відставка голови Національного банку Якова Смолія не вплине на курс національної валюти.


Разом з тим ринок валюти вже відреагував на заяву про відставку голови Нацбанку. 2 липня відставка Смолія спровокувала стрибок курсу валют. Курс долара на продаж зріс на 43 копійки до 27,22 гривень за долар у порівнянні з попереднім робочим днем.


У парламенті прогнозують, що питання призначення нового голови Національного банку ще не виноситимуть на голосування 3 липня.


Читайте також:

  • Битва за друкарський станок? Чому звільнили голову НБУ
  • «Гривні хана!». Як політикум відреагував на несподівану відставку глави Нацбанку


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/nacbank-vitrativ-150-mln-na-pidtrimku-grivni-690961.html”

Автор:
Предыдущий материал

Court In MH17 Trial Grants Defense Request For Additional Investigations

Следующий материал

Субботние ярмарки 4 июля пройдут в семи районах Киева (адреса)

Коментарии (0)