Донори парламентських партій: поіменно

Донори парламентських партій: поіменно
Донори парламентських партій: поіменно
Донори парламентських партій: поіменно

Хто фінансував партії на останніх парламентських виборах?

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Раніше ЦВК вже оприлюднювала фінансовий звіт партій. Але він був не повним і не містив інформації про донорів партій.

Про це пише Сергій Андрушко на сайті «Української правди. Блоги».

Програма «Схеми» (спільний проект Радіо Свободи та Першого Національного) звернулася з запитом до ЦВК і отримала доступ до деталізованого звіту. Це 5 папок по кілька сотень сторінок.

Відео Радіо Свобода онлайн

«Опозиційний блок»

Майже 13 мільйонів гривень надав "Опозиційному блоку" народний депутат Вадим Новинський, екс-регіонал і бізнесмен, який отримав громадянство України за часів Януковича. «Форбс» оцінював його статки майже в 2 мільярди доларів.

У його декларації зазначено, що в Україні Вадим Новинський заробив 2013- го року 5 мільйонів гривень. Але головні доходи він отримав, насправді, не в Україні, а в Республіці Кіпр – це 159 мільйонів гривень. Також Новинський заробив і в Росії – 20 тисяч гривень.

«Радикальна партія»

Народний депутат Олексій Кириченко пожертвував на передвиборчий фонд «Радикальної партії» Олега Ляшка 3 мільйони і 300 тисяч гривень. Декларація жертводавця Олексія Кириченка показує, що він не міг собі це дозволити. Наприклад, у 2011 році пан Кириченко заробив не мільйони, а всього 19 тисяч гривень. З того часу його посада не змінилася. До депутатства він був керівником відділу продажів ТОВ «ІНГ ЛСК-БУД». Сам пан Кириченко стверджує, що гроші йому надали спонсори, але які саме депутат не готовий розповідати (дивіться повну відповідь у сюжеті).

«Батьківщина»

У звіті партії «Батьківщина» можна побачити, що більшість людей перераховували у її передвиборчий фонд приблизно однакові суми – по 149 тисяч гривень. Загалом, рівними частинами було надано понад 107 мільйонів гривень. Головні дарувальники, переважно, з Києва та Київської області.

«Народний фронт»

9 чинних депутатів направили добровільні внески на суму 1 мільйон 200 тисяч гривень у передвиборчий фонд «Народного фронту», очолюваного Арсенієм Яценюком. Перераховували суми від 50 до майже 150 тисяч гривень. Дехто вніс двічі. Серед донорів: Тетяна Донець, Андрій Іванчук, Сергій Пашинський, Микола Мартиненко, Павло Пинзенник, Володимир Шкварилюк. Низка із цих жертводавців у новому скликанні Верховної Ради очолила парламентські комітети. Для багатьох сума, яку вони вносили, сягала понад половину їхніх офіційних річних доходів.

«Об`єднання Самопоміч»

Партія «Об`єднання Самопоміч», яка публічно заявляла про відкритий звіт своєї партії на парламентських виборах, виявилася не такою вже і відкритою. Раніше «Самопоміч» повідомляла, що отримала найбільший внесок 3 мільйони гривень. Але у звіті для Центральної виборчої комісії максимальний внесок виявився лише півмільйона. Не назвала прізвища головного дарувальника партія і під час коментаря та письмового звернення до них.

«Блок Петра Порошенка»

Партія Блок Петра Порошенка не має жодного добровільного внеску. Уся фінансова інформація зафіксована лише у графі «власні кошти партій» – це 93 мільйони гривень.

Загалом, хто саме і скільки конкретно переказав партіям коштів можна дізнатись, якщо це «добровільні внески громадян» (у звіті, наданому ЦВК). Однак, основне джерело фінансування більшості політичних сил (за винятком «Батьківщини») – це «власні кошти партій». А в цьому розділі звіту прізвищ – немає.

Не розшифровувати такий дохід надає можливість чинне законодавство України. На сьогодні у нашій країні ніхто не може достеменно знати імена донорів тієї чи іншої партії. На відміну від цивілізованих країн, в Україні й досі така інформація залишається закритою для громадськості.

У парламенті досі лежить законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій. Серед авторів є і Петро Порошенко, а партія з таким самим ім`ям не надала жодного прізвища свого донора для офіційного звіту в Центральну виборчу комісію. Цьому законопроекту буде скоро рік.


Джерело статті: “https://kompromat1.net/articles/6742-donori_parlamentsjkih_partij_poimenno”

Автор:
Предыдущий материал

Новосибирские школьники начали сдавать ЕГЭ

Следующий материал

Главный спасатель Одесской области: опасность наводнения миновала

Коментарии (0)