У Чернівцях презентували проєкт Літературні дні Пауля Целана 2020

У Чернівцях презентували проєкт Літературні дні Пауля Целана 2020

Сьогодні, 2 липня 2020 року, в Чернівцях у Літературному Целанівському центрі відбулася пресконференція з приводу початку проєкту "Літературні дні Пауля Целана 2020".

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

- Пауль Целан власне є винуватцем проєкту, який ми сьогодні презентуємо. Проєкт має назву: "Літературні дні Пауля Целана 2020". Він є довготривалим. Фактично він розрахований на 1,5 роки, але, через вимушене перенесення у зв’язку з пандемією, ми відтермінували початок на липень цього року, — розповіла керівниця проєкту Євгенія Лопата.

Також вона додала, що для організаторів надзвичайно приємно після вимушеної паузи знову бути в центрі подій, знову презентувати нові проєкти, які об’єднують і дають можливість створювати культурні події.

- Юрій Андрухович є першим резидентом програми "Резиденція Пауль Целан 100". Резиденція передбачає участь в програмі заходів, які присвячені Целану. Загалом ми запросили до участі 5 українських та 5 німецьких літераторів, письменників, перекладачів. Вони проживатимуть протягом тижденя в Чернівцях у різні періоди з липня до кінця вересня. Вони матимуть змогу побути в Чернівцях, дослідити місто, творчість Целана, ознайомитися з архівними документами, що пов’язані з життям родини та власне Целана у Чернівцях, дізнатися щось нове, відчути Целана, відчути місто і втілити в текст, який ми потім зберемо від кожного з резидентів і видамо окремою українсько-німецькою збіркою до 100-річчя Пауля Целана, — зазначила Євгенія Лопата.

Триватиме проєкт до літа наступного року. Він передбачає декілька проєктних етапів.

Фото та відео Артема АРТЕМЕНКА


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/chernivtsi/u-chernivcyah-prezentuvali-proekt-literaturni-dni-paulya-celana-2020-391530”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Саша-Качнуть-Права. Скандальный губернатор Усс – мультимиллионер и хозяин лысой тайги, «вытирающий ноги об Путина»

Следующий материал

Цены на растительные масла в июне выросли на 11%

Коментарии (0)