Ми прагнемо, щоб перед законом були всі рівні, — Бабіков

Ми прагнемо, щоб перед законом були всі рівні, — Бабіков

Наприкінці минулого року Президент України Володимир Зеленський доручив Міноборони створити військову поліцію — «сучасний ефективний правоохоронний орган», так назвав його глава держави. У парламенті зареєстровано вже кілька законопроектів про реформу військової юстиції, за якими тривають дискусії щодо підпорядкування, структури і повноважень.

Об этом сообщает FLB

Про реформу військової юстиції в програмі «Офіційна розмова» на телеканалі «ДОМ» розповів перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков, — передає Резонанс 1 липня.

МОДЕЛЬ РОЗМЕЖУВАННЯ ПІДСЛІДНОСТІ ВІЙСЬКОВИХ ЗЛОЧИНІВ — ПРОПОЗИЦІЇ ДБР

- Можна розширити повноваження Військової служби правопорядку та дозволити проводити дізнання у кримінальних проступках. Тобто найбільш масові — самоволки, нестатутні взаємовідносини, що не спричинили тяжкі наслідки. Це той масив нетяжких злочинів із яким вони можуть впоратися, — заявив керманич ДБР.

Інша річ — розслідування тяжких або корупційних злочинів у військовій сфері.

- І тут виникають питання. Наскільки зможе військова поліція, яка буде підпорядковуватися міністру оборони, провести ефективне розслідування? Наскільки буде дотриманий принцип про рівність всіх перед законом? — сказав Бабіков.

НОВА АРМІЯ: ВИКРИТІ ЧЕРГОВІ РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

В ефірі державного телеканалу перший заступник директора ДБР відповів і на питання щодо зловживань, виявлених правоохоронними органами під час реалізації президентської програми Петра Порошенка із будівництва в Україні гуртожитків для військових.

Бабіков повідомив, що слідчі ДБР розслідують 5 кримінальних проваджень щодо придбання житла і будівництва військових казарм поліпшеного планування.

- Ми не охоплюємо всю програму, ми йдемо по об’єктах будівництва. На кожні об’єкт, де є підозра в розкраданні бюджетних коштів ми йдемо з оглядом. Залучаємо фахівцем і проводимо заміри виконаних робіт. Після чого проводиться оцінка. У разі встановлення різниці — вживаємо заходів, для того, щоб відреагувати. Притягти до кримінальну відповідальність тих осіб, які це допустили, — зазначив він.

Також він розповів, що у провадженні слідчих ДБР є справи про мільйонні розкрадання бюджетних коштів, що виділялися на придбання житла для військовослужбовців, коли завищували його вартість. Розслідуються і факти завищення цін на озброєння. Насамперед, бойових машин.

- Ми прагнемо, щоб перед законом були всі рівні. Ми не говоримо, що досягли в цьому великих успіхів, але наша діяльність спрямована на те, щоб кожен, хто вчинив злочин, поніс однакову відповідальність перед законом.

ПОРОШЕНКО ПРИГРОЗИЛ РУБИТЬ РУКИ ЗА ВОРОВСТВО У АРМИИ


Джерело статті: “https://resonance.ua/mi-pragnemo-shhob-pered-zakonom-buli-vsi/”

Автор:
Предыдущий материал

Набиуллина рассказала о потраченных на санацию трех банков 2,6 трлн руб

Следующий материал

Владимир Зеленский расписал схему ротации членов НКРЭКУ до 2025 года

Коментарии (0)