Бомба під ліси України: еколог розкрив схему масової вирубки в Карпатах

Новий Лісовий кодекс, який зняв захист від рубок, зокрема, з гірських лісів, заклав справжню екологічну бомбу під ліси України.

Об этом сообщает Устав Груп


Таку думку висловив "Апострофу" директор громадської організації "Київський еколого-культурний центр" Володимир Борейко.


За словами експерта, лісовий кодекс, який діяв в перші роки незалежності в Україні, був більш-менш екологічним. Згідно з його нормами, в гірських лісах і біля річок рубки було заборонено — насамперед рубки головного користування, коли рубають "ділову" деревину.


Коли у 2000 році стало ясно, що в Україні практично всі рівнинні ліси вирубали, лісники вирішили піти законним шляхом і переписати лісовий кодекс. Головним лобістом цього став народний депутат Орест Фурдичко, який очолював у Львівській області лісову галузь. Разом з іншими депутатами він "провів" новий лісовий кодекс практично без обговорення. І це була величезна бомба під ліси України, тому що цей кодекс є дуже анти-екологічним — а він працює вже майже 20 років.


"Вони зробили дуже багато поганого. Але головне, що вони зробили — зняли захист з гірських лісів, а також тих, які ростуть біля річок і озер, від рубок. Тобто, все" в законі ", але робиться анти-екологічно і антидержавно", — вважає експерт.


Потім лісники почали просувати підзаконні акти, які дають можливість займатися "офіційним браконьєрством" — порушенням загальних екологічних норм за допомогою законодавчого "даху". Вони розробили дуже багато правил, які часто суперечать один одному, не дають чіткої термінології.


"Найбільш браконьєрський підзаконний акт — це" Санітарні правила в лісах України ". Тому, коли журналісти пишуть що лісники підпалюють ліси, щоб незаконно вирубати, я говорю — лісникам не треба підпалювати, у них все є, вся законна основа. На її базі можна "законно" вирубати всі ліси України ", — підсумував Володимир Борейко


Детальніше про те, що відбувається з рубкою лісу в Карпатах і як вона впливає на екологічну ситуацію читайте в матеріалі "Апострофа": За вирубку лісів потрібно в першу чергу карати чиновників, але держава на все наплювала.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-06-27/bomba-pod-lesa-ukrainyi-ekolog-raskryil-shemu-massovoy-vyirubki-v-karpatah/201688”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Количество больных коронавирусом в мире достигло 10 миллионов

Следующий материал

Российский хакер получил 9 лет тюрьмы в США

Коментарии (0)