НАШІ ГРОШІ – Укравтодорівці прибрали жорстку «заточку» з тендеру на 300 мільйонів для перемоги помічника «регіонала»

НАШІ ГРОШІ – Укравтодорівці прибрали жорстку «заточку» з тендеру на 300 мільйонів для перемоги помічника «регіонала»


15 червня Служба автомобільних доріг у Донецькій області уклала договір з «ДС пром груп» на послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення Н-15 Запоріжжя-Донецьк на суму 306,50 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Об этом сообщает Репортер


Це найбільший підряд, який фірма вигравала за свою історію. Конкурентом «ДС пром груп» на цьому тендері було лише одне підприємство – «Спільне україно-німецьке підприємство «Автострада». На аукціоні компанії взагалі не торгувались: «Автострада» жодного разу не знизила свою вартість під час кожного з етапів торгів. В результаті, економія для держави склала менше 1%.


Зазвичай Донецька САД у своїх тендерних вимогах вказує, щоб учасники торгів мали досвід виконання певних видів робіт у розмірі 100% від того, що розігрується на конкретному тендері. Першим пунктом у цих вимогах завжди йде холодне фрезерування (зняття старого асфальту з дороги за допомогою фрезерувальної машини). Наприклад, ось вимога щодо обсягів робіт у тендерній документації Донецької САД у торгах на ремонт траси Т-05-14 Добропілля-Лиман, розіграному тиждень тому:Але цього разу САД просто видалила холодне фрезерування з переліку робіт, які учасник мав підтвердити одним аналогічним договором:Якби замовник залишив вимогу, то учасник мав би підтвердити досвід виконання холодного фрезерування у обсязі 160 494 м2 – саме стільки вимагається зробити для ремонту траси Н-15.


Але такого досвід «ДС пром груп» довести не могла. У березні фірма брала участь у торгах на поточний ремонт дороги Р-22 в Луганській області. І її пропозицію луганська САД відхилила у зв’язку з тим, що компанія не підтвердила аналогічний досвід холодного фрезерування. Фірма подала документи про досвід 121 030 м2, а замовник вимагав понад 151 тисячу квадратних метрів:Тож, на донецький тендер компанія також мала б не пройти, якби замовник як завжди захотів аби учасник підтвердив 100% досвіду по холодному фрезеруванню, які в цьому випадку становили 160 494 м2. Але укравтодорівці саме на цьому тендері вирішили не вимагати досвіду саме по цьому виду робіт. По всім іншим видам робіт замовник залишив вимогу досвіду у кількості 100%.


Компанія «ДС пром груп» неодноразово подавала скарги до Антимонопольного комітету на цю «досвідну заточку», яка звужує коло потенційних учасників тендерів Укравтодору, але неодноразово відкликала їх ще до початку розгляду в АМКУ. Скарги здебільшого відкликались у тендерах, де перемогу в результаті отримали компанії з «Національної асоціації дорожників України», зокрема і компанія «СНПУ «Автострада».


Довідково:


Засновником та директором ТОВ «ДС пром груп» є житель міста Конотоп Сумської області Дмитро Мусієнко. До 2016 р. засновником компанії був Дмитро Олексійович Притула. Людина з таким ПІБ був помічником нардепа від Партії регіонів Віталія Борта (Донецьк). Крім того, до січня 2017 р. засновником «ДС Пром груп» також значилося АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Ю.Ді.Джи», засновником якого була дружина депутата Ольга Борт.


Вінницьким підприємством ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» володіє Максим Шкіль – екс-помічник нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка.


Валерія Іванова, «Наші гроші»


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2020/06/25/ukravtodorivtsi-prybraly-zhorstku-zatochku-z-tenderu-na-300-mil-yoniv-dlia-peremohy-pomichnyka-rehionala/”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

НАШІ ГРОШІ – Територія впритул до пам’ятки на Печерську продовжує обростати незаконними будівлями (фото)
НАШІ ГРОШІ – Як держава та Фірташ «зметикували» на двох, зробивши українців лохами
НАШІ ГРОШІ – 25,38 млрд минулого тижня: третину всіх(!) тендерів Укравтодору за рік загарбала «Автомагістраль-Південь»
НАШІ ГРОШІ – Генштаб Збройних сил купує подарункові ручки Parker з позолотою по 9 тисяч
НАШІ ГРОШІ – Антон Яценко зі «Слугами народу» подав законопроект про схему поборів з власників собак та котів
НАШІ ГРОШІ – АМКУ вчетверте(!) змінив практику щодо «досвідної заточки» Укравтодору
НАШІ ГРОШІ – Люди Терентьєва протизаконно вигнали білорусів з тендерів на 300 мільйонів за неіснуючі проблеми з документами
НАШІ ГРОШІ – Госпіталь Авакова під приводом COVID-19 витратив більше грошей, ніж справжні «ковідні» лікарні 18 областей
НАШІ ГРОШІ – Терентьєв змінив практику АМКУ: дискримінаційні вимоги Укравтодору 100х85 тепер норма
Предыдущий материал

В Чугуеве подросток вышел грабить на улицы

Следующий материал

Студентки в Сумах ради развлечения организовались в мобильную группу путан

Коментарии (0)