Економіст Гурієв: РФ була найбагатшою на пострадянському просторі, а зараз Казахстан, який відставав від Росії на 40%, її наздогнав

Гурієв: Світова економіка зростає швидше. І Росія все більше й більше відстає від неї

Російський учений, професор економіки паризького Інституту політичних досліджень, політемігрант Сергій Гурієв в інтерв’ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що Казахстан обігнав Росію за рівнем економічного розвитку.

Об этом сообщает FIB

"Якби ви мене запитали, останні кілька років що відбувається в російській економіці, я б вам сказав, що вона у стані стагнації. Що в ній не буде макроекономічної катастрофи, такої як у 1991–1992 роках або 1998 року, але, з іншого боку, в ній не буде і швидкого економічного зростання. Консенсусний прогноз був, що російська економіка зростатиме з темпом 1,5% або 2%. І цей прогноз завжди виправдовувався. І зараз, коли російська економіка відновиться після кризи, пов’язаної з коронавірусом, відновиться і той самий стагнаційний тренд", – зазначив економіст.

Він підкреслив, що у РФ не проводять реформ.

"Дуже проста ситуація, трохи схожа на 70–80-ті роки в радянській економіці: немає реформ – немає жодних причин вважати, що раптом почнеться швидке зростання. І це насправді сумно. Тому що світова економіка зростає швидше. І Росія все більше й більше відстає від неї. Навіть більше, сьогодні Росію вже наздогнав і перегнав Казахстан. Раніше Росія була найбагатшою країною на пострадянському просторі, звісно, за винятком країн Балтії. А зараз Казахстан, який відставав від Росії на 40% 20 років тому, її наздогнав", – резюмував Гурієв.

У травні аналітики агентства Bloomberg спрогнозували, що падіння ВВП Росії у другому кварталі 2020 року становитиме 16%, що стане найгіршим квартальним показником від початку 1990-х.

Уряд РФ передбачав економічне зростання 2020 року, нагадує агентство. За підсумками першого кварталу зростання ВВП країни становило 1,6%.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ekonomist-gurijev-rf-bula-najbagatshoju-na-postradjanskomu-prostori-a-zaraz-kazahstan-jakij-vidstavav-vid-rosiji-na-40-jiji-nazdognav-1505870.html”

Автор:
Предыдущий материал

США перебрасывают в Польшу тысячи солдат и десятки истребителей, что-то назревает

Следующий материал

«И что, ты мне свободой предлагаешь семью кормить?»

Коментарии (0)