Перша в Європі: Сербія проводить парламентські та місцеві вибори

Перша в Європі: Сербія проводить парламентські та місцеві вибори

Сербія першою в Європі синхронізувала виборчий процес із послабленням коронавірусного карантину, у неділю, 21 червня, в країні проходять парламентські та місцеві вибори, повідомляє "Балканський оглядач".

Об этом сообщает Московский репортер

Виборчі дільниці відкрилися о 7:00 ранку, вони працюватимуть до 20:00 за місцевим часом (21:00 за Києвом). Для голосування доступні 8 250 виборчих дільниць. Аби проголосувати за кордоном, жителі країни повинні були зареєструватися через диппредставництва до 30 травня. За межами Сербії працюють 40 виборчих дільниць.

У Косові працюють 90 виборчих дільниць, тут, у сербських громадах, голосуватимуть близько 100 тисяч виборців. Місія ОБСЄ в Косові збере бюлетені після закінчення голосування і передасть виборчим комісіям на території Сербії.

У виборах бере участь 21 партія, представники яких борються за 250 місць у парламенті. Мандати отримають ті, хто подолає 3% бар’єр, пише "Європейська правда". Одночасно проходять вибори очільників муніципалітетів та депутатів місцевих рад.

Деякі партії фрагментованої опозиції у Сербії виступають за бойкот виборів, заявляючи, що вони не будуть вільними і справедливими через контроль президента Олександра Вучича над ЗМІ.

На думку опозиції, проведенню традиційної кампанії завадила епідемія коронавірусу і пов’язані з нею обмеження.

Так, через епідемію вибори, призначені на 26 квітня, перенесли на 21 червня (15 березня в Сербії ввели режим надзвичайного стану). Члени комісій працюють в рукавичках і масках, для виборців носіння засобів захисту на ділянці рекомендоване, але не обов’язкове.

Сербія – на 56 місці в антирейтингу країн за кількістю інфікованих, за версією університету Джонса Хопкінса. У піковий період епідемії щоденний приріст хворих в країні досягав 400 осіб, зараз цей показник – 90 осіб.

Наступна країна Європи, в якій з послабленням карантину повинні відбутися вибори – Польща. 6 квітня, Сейм Польщі прийняв закон про особливі правила проведення президентських виборів 2020 року шляхом "кореспондентського голосування".

У лютому нинішній очільник Польщі Анджей Дуда повідомив, що знову балотуватиметься на посаду президента Польщі. Докладніше про те, як провести вибори під час пандемії, читайте у статті Станіслава Желіховського "Пандемія виборам не завада" для ZN.UA.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/persha-v-yevropi-serbiya-provodit-parlamentski-ta-miscevi-vibori-351658_.html”

Автор:
Предыдущий материал

Суд дозволив публікацію мемуарів Болтона з критикою Трампа

Следующий материал

Минкомсвязь снова отменила учения по суверенному Рунету

Коментарии (0)