У Подільському центрі онкології з’явиться лінійний прискорювач

У Подільському центрі онкології з’явиться лінійний прискорювач

Щоб покращити лікування променевою терапією, яка необхідна для ⅔ хворих на рак, Подільському регіональному центру онкології закуплять новий лінійний прискорювач. Його вартість складе 46 мільйонів гривень, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Навіщо він потрібен?

Лінійний прискорювач — це "снайперська гвинтівка" проти злоякісних пухлин. Він дозволяє точково використовувати хіміотерапію та більш ефективно лікувати онкологічні пухлини.

"Лінійний прискорювач дозволяє лікувати практично всі види злоякісних новоутворень будь-якого розміру шляхом точного підведення необхідної дози до об’єму новоутворення. Звичайна апаратура впливає одночасно на весь організм, а лінійний прискорювач діє локально. Особливо це необхідно при лікуванні пухлини головного мозку", — каже заступниця директорки департаменту охорони здоров’я Олена Житанська.

Щороку у Вінницькій області близько 1,5 тисячі хворих на рак, потребують променевої терапії саме за допомогою лінійного аналізатора. Зараз вони змушені їхати у Житомир, Бердичів, Черкаси та Київ.

Також, наявність лінійного аналізатора є однією з вимог НСЗУ, для отримання пакетів на фінансування Подільського центру онкології.

Де взяти гроші?

За словами директора департаменту фінансів Вінницької ОДА Миколи Копачевського 20 мільйонів гривень на закупівлю цього обладнання готовий виділити Кабмін у вигляді інфраструктурної субвенції.

Ще 11 мільйонів гривень виділить обласна рада.

"Ми знімаємо 11 мільйонів з програми закупівлі ліків на онкологію, бо ці ліки тепер закуповують через НСЗУ", — пояснив Микола Копачевський.

Решта коштів на придбання лінійного аналізатора піде із залишків медичної субвенції, яка досі не розподілена.

Фото: onko.ks.ua


Джерело статті: “http://vlasno.info/spetsproekti/1/health/item/37311-u-podilskomu-tsentri-onkolohii-z-ia”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Райымбек Матраимов не причастен к выводу $700 млн, — депутат Талант Мамытов

Следующий материал

Леонид Кравчук о выборах в Беларуси: если они желают "до смерти" выбирать Лукашенко - я ничего не могу им рекомендовать

Коментарии (0)