Вчені висловили гіпотезу про походження гір

Вчені висловили гіпотезу про походження гір

За останніми даними, тектонічні сили під горами, а не погодні умови або ерозія на поверхні, можуть бути ключовими чинниками того, наскільки високою буде гора. Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Об этом сообщает Русский репортер


Таким чином, для гір, які розташовуються на межі зіткнення тектонічних плит, максимум висоти визначається рівновагою сил глибоко в корі Землі.


Коли тектонічні плити рухаються і зміщуються у напрямку один до одного, одна з плит опускається в мантію Землі. По мірі того, як плити складаються і згинаються, на поверхні з’являються гірські ланцюги. Питання полягає в тому, чи є цей рух ключовим чинником, який впливає на висоту гори, або ж знос, зумовлений дією навколишнього середовища, теж грає свою роль.


Вчені провели моделювання, в рамках якого розглянули різні сили, які можуть впливати на тектонічні плити. А потім порівняли результати свого моделювання з фактичною висотою гірського хребта в Гімалаях, Андах на Суматрі і в Японії.


Виявилося, що у гір, які продовжують активно рости, висота і вага знаходяться в рівновазі з підземними силами, що діють на них. Якщо тертя і напруга під ним зміщуються, те ж саме відбувається і з висотою гори. Таким чином, те, наскільки високими можуть зрости гори, залежить від активності тектонічних плит.


Разом з тим, вчені підкреслюють, що ще належить з’ясувати, чи справедливо це для гір, які не знаходяться близько до зон субдукції, де одна тектонічна плита ковзає під іншою. У таких місцях все ще можливо, що висота гір обмежена кліматичними умовами.


Джерело статті: “https://1news.com.ua/svit/vcheni-vyslovyly-gipotezu-pro-pohodzhennya-gir.html”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

У СІЗО Житомира, Вінниці та Хмельницького відкрили платні камери

Следующий материал

Райымбек Матраимов не причастен к выводу $700 млн, — депутат Талант Мамытов

Коментарии (0)