Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва

Сьогодні учні НВК "Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія" стали учасниками екскурсійного квест-маршруту "Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва", що вперше проводився в Шаргороді. Скільки цікавого та таємничого приховує місцина, яку у свій час називали Малим Стамбулом! Тут століттями мирно вживаються православні, католики, іудеї... А тому так цікаво було відвідати Шаргородську оборонну синагогу, Свято-Миколаївський православний чоловічий монастир та римо-католицький Санктуарій страстей Господніх... Подолали також томашпільчани і Хресну Дорогу, довжиною в три кілометри.
Шаргород чи не єдине містечко на Поділлі, де збережена єврейська містечкова забудова, а також зберегли традиційну єврейську кухню. Ми змогли посмакувати мацою, бульйоном та різними смаколиками. Побували екскурсанти і біля стін замку Яна Замойського і навіть сфотографувалися з "великим канцлером".
Та першим місцем знайомства з Шаргородом став художній музей, де можна побачити найбільший в Україні гобелен, розміри якого 7,5 на 4,5 метри. А от крайнім місцем квест-маршруту став центр сучасного мистецтва "Шаргород Рафінад", створений у 2007 році на базі тоді вже зруйнованої цукроварні з метою розвитку сучасного мистецтва та зеленого туризму. Тут сьогодні облаштували цікаві виставкові зони, проводили майстер-класи та дивували концертною програмою...
Чи є бажання знову повернутися до Шаргорода? Однозначно так! А тому хочемо подякувати всім людям, завдяки яким поїздка на Шаргородщину стала особливою: народному депутату України Лариса Білозір за запрошення, частування та смачний торт для учасників квесту, голові Томашпільської ОТГ Валерій Немировський за забезпечення автобусом, а нашим екскурсоводам - учням та педагогу Шаргородської школи-гімназії за вміння цікаво донести інформацію та влюбити нас в шаргородський колорит.
Ще більше фото за посиланням https://photos.app.goo.gl/2jARURaKZ6CcC7ERA

Показать перевод

На изображении может находиться: 1 человек, стоит и в помещении

На изображении может находиться: 7 человек, люди стоят и на улице

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, небо и на улице

Автор: Олег
Предыдущий материал

Унікальний фестиваль відбувся в Шаргороді

Следующий материал

ШАРГОРОД SZAROGRÓD Вхід на сходи починається з воріт

Коментарии (0)