Співробітники Київського електровагоноремонтного заводу написали лист Зеленському із проханням "зупинити свавілля" двох членів наглядової ради

За даними колективу, 17 червня наглядова рада КЕВРЗ провела засідання без кворуму

Співробітники ЗАТ "Київський електровагоноремонтний завод" (КЕВРЗ), акціонером якого є "Укрзалізниця", просять президента України Володимира Зеленського "зупинити свавілля" щодо керівництва і колективу завод із боку члена правління УЗ Марчіна Целеєвського і директора філії "Пасажирська компанія" Максима Міняйла, написано у зверненні на ім’я Зеленського, копія якого є в розпорядженні агентства УНІАН.

Об этом сообщает Russiangate

Обидва вони є членами наглядової ради і, як стверджують автори листа, зловживаючи повноваженнями, навмисно банкрутять прибуткове підприємство, щоб забезпечити його відчуження на користь третіх пов’язаних осіб.

"Суспільство стикається з постійним тиском і втручанням у господарську діяльність з перевищенням і зловживанням повноваженнями, погрозами закриття і перенесення потужностей заводу. Така ситуація виникла у зв’язку з відмовою керівництва заводу брати участь у корупційних схемах наведених вище посадових осіб (за їхнім висловлюванням, "бути гнучкими"), які стосувалися закупівлі комплектовання без відповідних процедур, проведення на виробничих потужностях заводу сумнівних ремонтів спецтехніки, надання доручень невідомим польським юридичним особам на участь у консорціумах та закупівель на території Польщі, предмет яких ЗАТ "КЕВРЗ" досі не відомий", – написано в документі.

Працівники підприємства вважають, що наглядова рада не виконує покладених на неї функцій, гальмує ухвалення рішень, необхідних для нормального функціонування підприємства.

Серед претензій вони назвали такі:

  • із запізненням обраний аудитор звітності;
  • не погоджені зміни у штатному розписі ЗАТ "КЕВРЗ", що стосуються підвищення заробітної плати працівникам;
  • не затверджений звіт ревізійної комісії;
  • нереагування наглядової ради на запити про підвищення завантаження потужностей підприємства (сьогодні завантажено на 25%);
  • паралельне планування закупівлі "зношених" польських електропотягів, які вже не можуть експлуатуватися на території Польщі.

Також автори зазначили, що на ЗАТ "КЕВРЗ" усунуто всі недоліки, виявлені під час проведеної ревізії за 2018-й і дев’ять місяців 2019 року, але Целеєвський заявляє на засіданнях правління АТ "Укрзалізниця" про "наявність запитань" до керівника, водночас не конкретизуючи їх.

За даними колективу, 17 червня наглядова рада КЕВРЗ провела засідання без кворуму, а його члена, який був на лікарняному, "фактично змусили" в телефонному режимі брати участь у засіданні, яке тривало 15 хвилин.

"Якихось зауважень не озвучували, питань ефективності роботи керівника ЗАТ "КЕВРЗ" не порушували. Проте вже через кілька годин на сайті АТ "Укрзалізниця" з’явилася стаття про припинення повноважень в.о. голови правління Василя Дутчака, яку згодом редагували і вона вже містила інформацію про усунення від виконання обов’язків", – ідеться у зверненні.

Причиною усунення Дутчака наглядова рада назвала перевищення на 7 млн грн витрат на закупівлю матеріалів, але в колективі заявили, що ці витрати пов’язані із проведенням додаткової модернізації електропотягів.

"Якихось наказів, протоколів про усунення підприємству не надходило, наглядова рада не має права здійснювати такі дії, оскільки наведене питання стосується виключної компетенції загальних зборів – правління АТ "Укрзалізниця", засідання якого 17 червня 2020 року не проводили. Ураховуючи вищевикладене, просимо посприяти зупинці свавілля з боку члена правління АТ "Укрзалізниця" Марчіна Целеєвського і директора філії "Пасажирська компанія" Максима Міняйла", – написано в листі.

За даними УНІАН, КЕВРЗ – єдиний завод в Україні, який проводить капітально-відновлювальні ремонти і "глибокі" модернізації електропотягів. Підприємство працює із прибутком із 2015 року, упродовж останніх чотирьох звітних років заплатило майже пів мільярда податків і, зокрема, 17,7 млн грн дивідендів до бюджету.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-spivrobitniki-kijivskogo-elektrovagonoremontnogo-zavodu-napisali-list-zelenskomu-z-prohannjam-zupiniti-svavillja-dvoh-chleniv-sposterezhnoji-radi-1505017.html”

Автор:
Предыдущий материал

Государственный идиотизм. В Украине создан новый тип государственного устройства

Следующий материал

Трамп о скандальных мемуарах Болтона: Сборник лжи и фейков

Коментарии (0)