Створили новий вид судів

Створили новий вид судів
Створили новий вид судів

Уряд УРСР запровадив в країні робітничі дисциплінарні товариські суди 12 червня 1920 року. Відповідний декрет дублював попередній ленінський.

Об этом сообщает Слон РУ

Суди були своєрідною формою ‘участі робітників у самоуправлінні’. Створювали їх при місцевих відділках виробничих профспілок за участі представника заводоуправління, профспілки та представника від підприємства. Засідання були публічними та проходили у неробочий час. У невеликих підприємствах їх проводили безпосередньо в приміщенні заводу чи фабрики.

Притягнути до суду могли за порушення трудової дисципліни чи за випадкову дезорганізацію виробництва. Вироки передбачали зниження зарплати, позбавлення права бути обраним в підприємницькі організації, переведення на нижчу посаду або найважчі примусові роботи з оплатою. У випадку повторних порушень підсудного звільняли та висилали до трудових таборів. Останнє особливо стосувалося проступків, здійснених адміністративно-технічним персоналом. Робітників, які здійснили саботаж могли передати й до військового трибуналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили трибунал для розгляду особливо важливих справ

В Україні дисциплінарні товариські суди діяли переважно у важких промислових районах Донбасу. Також у Харкові, Катеринославі — тепер Дніпрі, Миколаєві, де були підприємства, переведені на підтримку більшовицький військ. Створювали їх і у легкій промисловості — при цукрозаводах, у цехах шевців, друкарів тощо.

Насправді системні ‘порушення трудової дисципліни’ викликав примус окупантів працювати на них за мізер. А методи боротьби із ними демонстрували справжній курс керівництва ‘держави пролетаріату’.

Судовий процес над спеціалістами вугільної промисловості Донбасу розпочався в СРСР 18 травня 1928 року. В історію увійшов під назвою ‘Шахтинська справа’, від міста Шахти — нині Ростовської області.

Її сфабрикували в ОДПУ з відома компартії. Початку сприяли масові маніфестації місцевих шахтарів із вимогами покращення умов праці та підвищення заробітніх плат.


Джерело статті: “http://fromua.news/article/9236796/stvorili-noviy-vid-sudiv/”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Запасаемся водой: в Харькове отключения водоснабжения на четверг, список адресов

Следующий материал

В Минкульте назвали дату, когда могут открыться кинотеатры

Коментарии (0)