По закупівлі електронної системи на «Бориспільський експрес» – четверо підозрюваних

По закупівлі електронної системи на «Бориспільський експрес» – четверо підозрюваних

10 червня 2020 року НАБУ повідомило директору філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ «Укрзалізниці», його колишньому заступнику та ще двом особам про підозру у зловживанні службовим становищем при організації сервісу з продажу електронних квитків на «Бориспільський експрес».

Об этом сообщает Слон

По це повідомляє пресслужба НАБУ.

Йдеться про:

  • директора філії «ГІОЦ» АТ «Укрзалізниця»
  • екс-заступника директора філії «ГІОЦ» АТ «Укрзалізниця» (чинний на момент підготовки та початку вчинення злочину);
  • бенефіціарного власника приватної компанії;
  • директора приватної компанії.

Слідство встановило, що у 2018 році, на момент функціонування системи продажу е-квитків, посадовці «Укрзалізниці» ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для організації цього ж процесу щодо «Бориспільського експресу». Чиновники сфальшували документи та висновки, аби уникнути проведення відкритих торгів, й всупереч закону, організували закупівлю за переговорною процедурою.

Однак, експертиза, проведена межах досудового розслідування, встановила, що надане програмне забезпечення «Укрзалізниці» для продажу квитків на «Бориспільський Експрес» фактично дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу https://booking.uz.gov.ua, а отже не створює додаткової вартості для державної компанії. Розробник зазначеного сервісу запропонував «Укрзалізниці» реалізувати електронний продаж на «Бориспільський експрес» безкоштовно, додавши відповідну опцію до вже функціонуючого сервісу з продажу е-квитків на пасажирські потяги. Натомість, «Укрзалізниця» обрала закупівлю цієї опції за 10,4 млн грн в іншої компанії, ймовірно пов’язаної з колишніми посадовцями держкомпанії.

За задумом організаторів схеми, привілейований постачальник в подальшому мав повністю витіснити попередню компанію із надання ІТ послуг у неконкурентний спосіб – за рахунок наданих службовими особами Укрзалізниці переваг в укладені договорів постачання. Для цього компанія мала впровадити на «Укрзалізниці» свій програмний продукт з продажу квитків на «Бориспільський Експрес», яку згодом, під виглядом модернізації, планували впровадити на всі напрямки руху пасажирських потягів.

Після початку досудового розслідування і проведення низки слідчих дій керівництво «Укрзалізниці» зупинило розрахунок за програмне забезпечення із обраним за переговорною процедурою приватною компанією. Таким чином 10,4 млн грн залишились на рахунках державної компанії.

Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро та САП здійснюють з грудня 2018 року за публікацією ZБК.


Джерело статті: “https://zbk.org.ua/2020/06/10/po-zakupivli-elektronnoї-sistemi-na-borispilskij-ekspres-chetvero-pidozryuvanix/”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Почему руководство «Норильского никеля» систематически нарушает экологическое законодательство?

Следующий материал

Кабмину Шмыгаля осталось недолго: каким будет новое правительство

Коментарии (0)