Українська економіка відновить зростання із третього кварталу – Шмигаль

Шмигаль: Ми не бачимо сьогодні колапсу або якогось кінця світу чи кінця економіки

Від початку третього кварталу 2020 року в Україні прогнозують зростання економіки. Про це під час пресконференції 11 червня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Компромат

"Ми маємо макропрогнози розвитку економіки України як від Мінекономіки, які базуються на роботі аналітичних центрів, наукових установ, так само маємо макропрогноз від МВФ, від Світового банку, від світових аналітичних компаній. Усі ці макропрогнози приблизно збігаються: ми, починаючи із третього кварталу, очікуємо зростання економіки в Україні. Тобто природно, що другий квартал провалений через карантин і коронакризу", – зазначив Шмигаль.

Водночас він акцентував на стабільності вітчизняної економіки й відсутності критичних загроз для галузі, які виникли б у серпні, вересні або жовтні.

"Ситуація складна, але якихось таких несподіванок, які обвалять і призведуть до якоїсь глобальної катастрофи, сьогодні немає. Є дуже складна кризова ситуація, але вона кризова і складна стабільно, тому ми не бачимо сьогодні колапсу або якогось кінця світу чи кінця економіки. Спираємося на макропрогноз – і це найважливіше", – додав він.

8 травня голова Нацбанку України Яків Смолій запевнив, що внаслідок пандемії українська економіка впаде не більше ніж на 5%, а після цього почне підніматися. За його словами, українська економіка увійшла у кризу COVID-19 в набагато кращому стані, ніж під час кризи 2008-го або 2014 року.

Уряд України прогнозував, що ВВП України у 2020 році впаде на 4,8%, інфляція становитиме 6,8%, а безробіття – 9,4%. Згідно із прогнозом МВФ, ВВП впаде на 7,7%, зростання споживчих цін буде на рівні 4,5%, а безробіття – 10,1%.

Європейський банк реконструкції та розвитку в середині травня опублікував прогноз, згідно з яким за підсумками 2020 року економіка України впаде на 4,5% через пандемію коронавірусу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-ukrajinska-ekonomika-vidnovit-zrostannja-z-tretogo-kvartalu-shmigal-1503986.html”

Автор:
Предыдущий материал

В Гродно дважды напали на активиста, который помогает заключенным

Следующий материал

Внезапная остановка сердца: "сестричка" Началовой сообщила о смерти отца

Коментарии (0)