Члени виборчкомів РФ кинули виклик Путіну — Deutsche Welle

Члени виборчих комісій, які відмовилися брати участь в організації голосування за поправки до конституції РФ через COVID-19, кинули Кремлю моральний виклик…

Об этом сообщает Руспрес

Це дивовижна подія. Все більше і більше членів дільничних виборчих комісій по всій Росії (країна-агресор — згідно із Законом України від 20.02.18) ставлять свої підписи під зверненням півтора сотень співробітників ДВК з різних міст країни, які публічно закликали не брати участь в організації голосування за поправки до Конституції РФ 1 липня. На момент публікації підписів було 237.

Про це пише Deutsche Welle.

Символічний виклик Путіну

Привід для відкритого листа формально не політичний, а медичний — пандемія COVID-19. Члени ДВК стверджують: «Беручи участь в організації голосування 1 липня, ми не тільки піддаємо смертельної небезпеки життя наших сімей, ми ризикуємо стати справжніми вбивцями і для багатьох виборців».

Автори листа не можуть не розуміти, що кидають виклик Кремлю, причому в питанні, важливіше якого для Володимира Путіна в цьому році немає. Юридично безглузде підтвердження його права керувати Росією до 2036 року — всенародним голосуванням повинно, з його точки зору, відновити авторитет нинішньої влади і його особисто. А також показати країні і світові, що Путін як і раніше користується авторитетом і любов’ю більшості.

Тепер члени ДВК, у тому числі ключових для Кремля двох столиць, виступили проти. Так, підписали звернення — це мікроскопічне меншість серед тисяч своїх колег по всій країні. Але символічне значення їх листи дуже велике.

По-перше, воно ставить під сумнів всю кремлівську кампанію по боротьбі з коронавірусом. А по-друге — і це найголовніше — фактично кидає в обличчя нинішньої влади: «Ви готові ризикувати життями громадян за примхою першої особи держави!». Автори не говорять прямо, що голосування само по собі безглуздо і є просто черговою PR-кампанією адміністрації президента. Але це логічний висновок, який випливає з тексту.

Ілюзія нормалізації ситуації c COVID-19

Якщо подивитися офіційні цифри за останній тиждень, ніякого принципового спаду в числі заражених COVID-19 в Росії не відбулося. Воно продовжує коливатися в районі між вісьмома і дев’ятьма тисячами. Тобто ніяких підстав для практично повного скасування режиму самоізоляції в Москві і ряді інших міст немає. Досить порівняти дії російських чиновників з тим, що роблять їхні колеги в Європейському Союзі.

Наприклад, без малого три мільйони Литва послабила, але поки не скасувала обмежувальні заходи, незважаючи на те, що число заново виявлених заражених складає в середньому 2-3 людини в добу. Ресторани працюють тільки на відкритому повітрі, а перебуваючи всередині магазинів, люди зобов’язані носити маски.

Тим не менше в Росії починають знімати обмеження. Причому спеціально роблять це заздалегідь, щоб до моменту відкриття виборчих дільниць, на останньому тижні червня, громадяни відчули, що криза позаду, а життя — зусиллями влади на чолі з Володимиром Путіним — увійшло в нормальну колію.

Чому влада поспішає з проведенням голосування

Думаю, є і ще одна причина поспіху влади. Це економіка. Незважаючи на публічні запевнення уряду, її стан не вселяє оптимізму. У Кремлі та Білому будинку на Краснопресненській набережній Москви уважно читають опитування громадської думки і бачать — ставлення громадян до влади і особисто до Путіна не стає краще.

В умовах збереження низьких цін на енергоносії, що триває шість років поспіль падіння реальних доходів населення і неминучої втрати гігантського числа робочих місць по всій країні в результаті епідемії, російський режим не хоче чекати осені, яка може принести з собою хвилю протестів.

Кремль так поспішає, що не звертає увагу на ризик другої хвилі епідемії, яка може послідувати за зняттям карантину при такому високому числі щоденних заражень коронавірусом. «Пізніше розберемося!» — ось кремлівський гасло, актуальне в даний момент.Джерело статті: “http://povin.com.ua/296557-10-06.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Журналіст розповів про три провали "Укрзалізниці" за одну поїздку

Следующий материал

Саратов: Темы недели: забастовка в СГЭТ, движение к Сталину, коронавирус надоел

Коментарии (0)