Швидкі сплески радіохвиль кожні 157 днів виявили астрономи

Астрономи обсерваторії Джодрелл-Банк у Великій Британії зафіксували швидкі сплески радіохвиль (FRB), які повторюються кожні 157 днів.

Об этом сообщает FLB

Про це повідомляє CNN.

Мова йде про сплески радіохвиль довжиною в мілісекунди. Астрономи зʼясували, що радіосигнали випромінюються протягом 90-денного періоду, після чого настає період мовчання довжиною 67 днів. Цей «шаблон» повторюється кожні 157 днів.

«Знаходження такого шаблону відкриває важливі підказки щодо того, звідки відбулися швидкі сплески радіохвиль. Періодичність говорить нам, що обʼєкт, який випускає ці сплески, ймовірно, знаходиться на орбіті з іншим астрофізичним тілом», — пояснив провідний дослідник Каустубх Раджвад.

Автори роботи зазначають, що це — приголомшливе відкриття, яке може допомогти виключити можливі причини цих таємничих сигналів. Але, водночас, це дуже акуратна демонстрація того, наскільки дивними і важкими для ідентифікації є ці сигнали.

FRB вважають однією з найбільш захоплюючих загадок космосу. Це надзвичайно потужні радіосигнали з далекого космосу, галактик, що знаходяться на відстані мільйонів світлових років від Землі. Деякі з них випромінюють більше енергії ніж 500 мільйонів Сонць. Але при цьому, вони тривають частки секунди, і більшість з них не повторюються, що робить їх дуже складними для прогнозування, відстеження і, отже, розуміння, хоча вчені і просунулися у відстеженні таких одноразових сплесків.

  • Астрономи з Канзаського університету склали понад 200 тисяч спіральних галактик. Вони проаналізували дані і зробили припущення про наявність у ранньому Всесвіті «полюсів» і «осей» обертання.
  • На відстані близько 1 000 світлових років (приблизно 10 квадрильйонів км) астрономи знайшли найближчу до Землі чорну діру.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/44988-astronomi-viyavili-spleski-radiohvil-yaki-povtoryuyutsya-kozhni-157-dniv”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Що читають у Вінниці: найпопулярніші книги та автори міських бібліотек

Следующий материал

Российские военные ранили бойца ВСУ под Авдеевкой

Коментарии (0)