Що читають у Вінниці: найпопулярніші книги та автори міських бібліотек

Що читають у Вінниці: найпопулярніші книги та автори міських бібліотек

  • Михайло КУРДЮКОВ
  • 0
  • 0
  • 6
Що читають у Вінниці: найпопулярніші книги та автори міських бібліотек
Фото: pixabay.com
  • Попросили працівників двох великих бібліотек розказати про найпопулярніші серед їхніх читачів книги, улюблених українських та іноземних авторів, а також, якій мові у виборі літератури надають перевагу вінничани.

Ми хотіли скласти добірки найпопулярніших книг щонайменше п’яти бібліотек Вінниці. Однак виявилося, що жодна з них ще не відкрилася. Коли вони запрацюють, не знають й самі працівники. Тому в цьому тексті буде лише два заклади, з керівництвом яких нам вдалося поспілкуватися.

Об этом сообщает Репортер

В одній з бібліотек нам розказали, які автори у них користуються найбільшим попитом, а в іншій, — про найпопулярніші серед їхніх читачів видання.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Тімірязєва

Науковиці закладу провели дослідження, щоб визначити, яким авторам їхні відвідувачі надають перевагу. Щоправда, респондентами були люди до 35 років, а улюбленців просили називати серед вітчизняних письменників. Найбільш популярними серед вінничан виявилися: Люко Дашвар, Любко Дереш, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Макс Кідрук та Ліна Костенко.

Якщо говорити за напрямки літератури, то найбільш популярними серед молодих читачів стали мотиваційні та бізнесові книги. Натомість старші покоління віддають перевагу детективам.

— На уподобання читачів сильно впливають події, які відбуваються в реальності. Кілька років тому, наприклад, популярним був Ремарк. В своїх творах він пише про Першу світову. У нас тоді якраз почалися бойові дії і читачі проводили паралелі, — розповідає заступниця директора бібліотеки імені Тімірязєва Галина Слотюк. — Нещодавно екранізували «Кайдашеву сім’ю», то люди почали згадувати, що є така книжка. Зараз актуальна тема вірусів. Якщо найближчим часом з’явиться, наприклад, фантастика на цю тему, на неї буде чималий читацький запит.

Галина говорить, що читачі поважного віку читають книжки переважно російською мовою, молодь навпаки обирає україномовні. Однак трапляються й цікаві виключення. У Тімірязєвці, наприклад, є читачка, яка живе в Москві. Вона росіянка, а до Вінниці приїжджає, щоб навідати доньку. Жінка в захваті від романів Макса Кідрука, перекладів яких російською мовою не існує. Через це жінка опановує українську і неквапливо читає твори улюбленого автора.

Серед вінницьких авторів попитом користуються твори Наталі Доляк, Катерини Калитко, Вікторії Гранецької, Галини Рибачук-Прач, Олександра Дмитрука. Жоден з них не потрапив у ТОП-найпопулярніших авторів серед читачів бібліотеки. Однак, наприклад, на «Атлант розправив плечі» американської письменниці Айн Ренд черга вже четвертий рік.

ТОП-авторів Тімірязєвки

Мирослав Дочинець
(«Вічник», «Криничар»)

Марія Матіос
(«Нація»)

Джордж Орвелл
(«1984»)

Стівен Кінг
(«Під куполом», «Воно», «Зелена миля»)

Джоан Роулінг
(цикл книг про Гаррі Поттера)

Джордж Мартін
(цикл книг «Пісня льоду й полум’я»)

Януш Леон Вишневський
(«Самотність у мережі»)

Айн Ренд
(«Атлант розправив плечі»)

Ден Браун
(«Код да Вінчі», «Джерело», «Інферно»)

Макс Кідрук
(«Де немає Бога»)

Сайт бібліотеки ТУТ

Вінницька центральна міська бібліотека імені Бевза

Середньостатистичний читач цієї бібліотеки або дитина до 15-ти років, або людина пенсійного віку. Найпопулярнішими серед цих категорій відвідувачів є жанр детективу, фентезі, містика, жіночі романи і книги історичної тематики. З вітчизняних авторів читають: Василя Шкляра, Сергія Жадана, Володимира Лиса, Ірен Роздобудько, Світлану Талан і Андрія Кокотюху. Найбільш затребуваними серед іноземних письменників є Стівен Кінг, Януш Леон Вишневський, Джоджо Моєс, Пауло Коельйо і Харукі Муракамі.

Однак, за словами заступниці директора бібліотеки Тетяни Верещак, ще 5-10 років тому читацькі смаки вінничан були зовсім іншими. Тоді переважали твори про Другу світову війну, а також українська та російська класика.

ТОП-10 найбільш популярних книг:

Ден Браун
(«Янголи і демони»)

Марія Матіос
(«Солодка Даруся»)

Ірен Роздобудько
(«Ґудзик»)

Ніна Фіалко
(«Небезпечна межа»)

Василь Шкляр
(«Залишенець»)

Мирослав Дочинець
(«Лис»)

Валентина Мастєрова
(«Суча дочка»)

Всеволод Нестайко
(«Дивовижні пригоди в Лісовій школі»)

Джоан Роулінг
(«Гаррі Поттер і філософський камінь»)

Олександр Дерманський
(«Бабуся оголошує війну»)

Сайт бібліотеки ТУТ


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Kult-podii/scho-chitayut-u-vinnitsi-naypopulyarnishi-knigi-ta-avtori-miskih-bibli-11072305.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Руководство Северодонецка обвиняют в уничтожение коммунального предприятия

Следующий материал

Швидкі сплески радіохвиль кожні 157 днів виявили астрономи

Коментарии (0)