У законопроєкті Зеленського про народовладдя передбачено електронне голосування

Зеленський позначив законопроєкт як невідкладний

На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту президента України Володимира Зеленського про народовладдя через всеукраїнський референдум. Документ №3612 глава держави подав 9 червня і позначив як невідкладний.

Об этом сообщает Репортер

У законопроєкті йдеться, що для організації та проведення електронного голосування створюють спеціальну дільницю, яка охопить інтернет-голосування як на території України, так і за межами країни.

"Дільнична комісія з електронного голосування із всеукраїнського референдуму... має право не починати, призупиняти або завершувати електронне голосування в разі, якщо неможливо забезпечити безпеку або працездатність системи електронного голосування так, щоб електронне голосування можна було провести відповідно до вимог законодавства", – ідеться в документі.

Звернутися із заявою про участь у референдумі в електронному форматі українці, згідно із законопроєктом Зеленського, можуть не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування. Заява повинна мати електронний підпис.

"Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами дільничної комісії з електронного голосування не має правових наслідків для дійсності протоколу", – випливає з документа.

У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи зазначено, що можливість електронного голосування є "ключовою новацією законопроєкту, що вирізняє його серед інших законопроєктів, які реєструвалися у Верховній Раді".

"Це питання розроблялося на основі вивчення зарубіжного законодавства та досвіду його застосування щодо електронних голосувань, насамперед європейських держав... найскладніше тут – технічно забезпечити захист персональних даних виборців й уберегти системи для електронних голосувань від несанкціонованих втручань", – зазначив автор записки.

Проєкт закону про всеукраїнський референдум входить у пакет законопроєктів "про справжнє народовладдя", яке обіцяв установити Зеленський після першого туру президентських виборів 31 березня 2019 року.

У листопаді минулого року перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук говорив, що в пакет законопроєктів про народовладдя входять "сім – вісім законопроєктів". Серед них перший віцеспікер назвав проєкти законів про всеукраїнський референдум, місцеві референдуми, електронні петиції, народні законодавчі ініціативи, народне вето на закони та ухвалення рішень.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-u-zakonoproekti-zelenskogo-pro-narodovladdja-peredbacheno-elektronne-golosuvannja-1503583.html”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Спасибо, родные – теперь все заплатят на 20% больше за услуги в Инете
Печерський суд заблокував десятки відомих інтернет ЗМІ
"В іммігранті добре те, що тобі немає чого втрачати". Що відомо про новоспеченого американського мільярдера з Києва Макса Левчина
Творець MediaMonitoringBot Маленко: Спочатку проєкт створювали для професіоналів. Виявилося, люди використовують бот як тематичну стрічку новин
В Україні інтернет-провайдерів хочуть змусити розкривати дані про діяльність користувачів
Рада підтримала законопроєкт про торгівлю ліками через інтернет
SpaceX перенесла запуск чергової партії супутників для глобального інтернету
Чернігівка продавала неіснуючі речі в Інтернеті
СБУ викрила прикордонників, які продавали інформацію із закритої бази даних
ВР прийняла за основу проєкт закону про електронні комунікації: що він передбачає
Предыдущий материал

В крови Ефремова обнаружили наркотики: опубликованы фото экспертизы

Следующий материал

Колено не сгибалось: прыгунья-красавица Юлия Левченко показала радость занятий опосля травмы(видео)

Коментарии (0)