НАШІ ГРОШІ – Терентьєв змінив практику АМКУ: дискримінаційні вимоги Укравтодору 100х85 тепер норма

НАШІ ГРОШІ – Терентьєв змінив практику АМКУ: дискримінаційні вимоги Укравтодору 100х85 тепер норма


Текст: Марина Ансіфорова

Об этом сообщает РедакцияТендерна Колегія Антимонопольного комітету днями на 180 градусів розвернула свою практику. Раніше вимоги Укравтодору щодо 100% аналогічного досвіду по виконаним на 85% договорами визнавались дискримінаційним. Але після одного засідання під головуванням керівника АМКУ Юрія Терентьєва Тендерна колегія почала чохом відмовляти компаніям у задоволенні їхніх вимог.


Довідково: з початку 2020 року Укравтодор впровадив у своїй тендерній документації дуже жорсткі вимоги до учасників ринку. За словами голови відомства Олександра Кубракова, вони спрямовані на обмеження кількості компаній, що можуть брати участь у ремонті великих трас. Обмеження полягають у наступному:


  • Якщо у тендері на капремонт державної траси треба виконати певні види робіт на 1 млрд грн, то учасник повинен довести, що у останні 3-5 років виконував такі самі види робіт у обсязі 100% саме по угодам на капремонт державних трас (а не регіональних чи територіальних). Заточка полягає у тому, що у цей період Укравтодор з власних причин дуже рідко проводив тендери на капремонт доріг, обмежуючись поточним середнім ремонтом. А ті підряди по капремонту/реконструкції що були – були отримані саме лідерами картелю.
  • Доводити досвід виконання аналогічних робіт можна тільки по контрактам, які виконані на 85%. Заточка полягає у тому, що основною причиною невиконання підрядів є відсутність фінансування з боку Укравтодору. Тобто здебільшого замовник сам регулює у яких підрядників буде подолано 85% рубіж, через який не пролізав навіть член НАДУ «Альтком». Більше про заточки «Укравтодору» див «Картель забрав 85% найбільших дорожніх підрядів України з початку сезону 2020 року»


В останні місяці практика АМКУ щодо вимог Укравтодору була однозначною і сталою, а саме — укравтодорівських замовників послідовно зобов’язували зносити тендерні заточки по досвіду, виду і обсягу робіт. Все змінилось 29 травня.


Колегія під особистим головуванням Терентьєва розглядала скарги «Броварського шляхово-будівельного управління №50» на вимоги Черкаської служби автодоріг по тендерам на поточний середній ремонт двох ділянок траси Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань очікуваною вартістю 316,63 млн гривень. Також найближчим часом будуть оприлюднені аналогічні рішення і по іншим тендерам Укравтодору.


У десятках випадках раніше в АМКУ ставали на бік різних скаржників. Але цього разу колегія у складі Юрія Терентьєв, Дар’я Чередніченко та Наталія Буроменська відмовила у задоволенні скарги відмовила. Обгрунтування дуже цинічне: «Скаржник не довів необхідність внесення змін».


У той же день колегія АМКУ підтвердила, що це «перевзування у стрибку» було не випадковістю, а тенденційною зміною підходу держуповноважених. З тим самим обгрунтуванням «скаржник не довів необхідність внесення змін» було відмовлено фірмам «Березівкаагрошляхбуд» і «ЗТС групп», які оскаржували вимоги Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області на тендерах з поточного середнього ремонту дороги Н-23 Кропивницький-Кривий Ріг-Запоріжжя очікуваною вартістю 1,40 млрд гривень.


Ось так виглядає рішення «Скаржник не довів» по черкаському тендеру:А тепер дивіться як це протиричіть попереднім рішенням. Ось одне з десятків рішень, в яких члени АМКУ вирішили, що «Замовник не довів необхідність встановлення» такої умови (скарга великої китайської корпорації «Сіногідро» по дніпропетровському тендеру, рішення прийнято всього місяць тому):І ось так раніше виглядала позиція голови АМКУ Юрія Терентьєва:Він ще зовсім недавно називав «ризиком щодо захисту економічної конкуренції та приорітету споживачів» вимогу Укравтодора щодо підтвердження 50% аналогічного досвіду. А тепер вважає що вимога про підтвердження 100% не є дискримінаційною.


Що ж сталося із стійкістю переконань тендерної колегії АМКУ, в принципі зрозуміло. Державні уповноважені, призначені та залишені Володимиром Зеленським під крилом Юрія Терентьєва, здали черговий бастіон послідовного правозастосування під тиском бажаючих пиляти державні кошти без огляду на конкурентне законодавство.Блог від: Марина Ансіфорова


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2020/06/09/terent-iev-zminyv-praktyku-amku-dyskryminatsiyni-vymohy-ukravtodoru-100kh85-teper-norma/”

Автор:
Предыдущий материал

Зеленський хотів заразитися коронавірусом: названо неймовірну причину

Следующий материал

Вплив Коломойського на Зеленського: у першому "Вечірньому кварталі" після карантину показали політичні жарти (Відео)

Коментарии (0)