Троїцька поминальна субота 2020: що потрібно і що не можна робити в головний поминальний день

Троїцька поминальна субота 2020: що потрібно і що не можна робити в головний поминальний день

Троїцька поминальна субота здавна вважалася найбільш важливим і найбільш шанованим днем поминання. Інша її назва – Вселенська поминальна субота.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

2020 року поминальна субота перед Трійцею доводиться на 6 червня. Цього дня церква здійснює загальне поминання покійних, віряни відвідують храми, а також кладовища, щоб прибрати на могилах померлих близьких. OBOZREVATEL пропонує докладніше дізнатися про традиції цього дня.

Троїцька поминальна субота 2020 року припадає на 6 червня

Троїцька поминальна субота 2020 року припадає на 6 червня

mir24.tv

Історія Троїцької батьківської суботи

Традиція поминання бере свій початок з апостольських часів. Так, цього дня апостол Петро звертався до іудеїв зі словами про Воскреслого Ісуса: Бог воскресив Спасителя, пута смерті усунувши.

А в П’ятидесятницю святі апостоли, сповнившись Духа Святого, проповідували язичникам і іудеям. Дотримуючись такої традиції, церква здавна закликає всіх людей перед днем Святої Трійці здійснювати поминання всіх покійних, щоб очистити всі душі рятівною благодаттю Святого Духа.

Троїцька субота 2020: традиції

У православних храмах ввечері в п’ятницю перед батьківською суботою служиться Велика панахида. Заупокійну Божественну літургію служать уранці в суботу, а потім – загальну панахиду.

Традиції батьківської суботи перед Трійцею

Традиції батьківської суботи перед Трійцею

vestnik-belovo.ru

Цього дня віряни згадують померлих батьків у храмах, замовляють Сорокоуст і моляться за упокій душ у потойбічному світі. Після служби прийнято йти на кладовища, щоб прибрати на могилах близьких, прикрасити їх квітами і зеленню, а також провести ритуальну трапезу.

Якщо людина з якоїсь причини не встигла сходити на службу до храму, дозволяється помолитися вдома самостійно. Служителі церкви цілком допускають це, таке поминання не вважається гріхом.

Що не можна робити в Троїцьку батьківську суботу

За повір’ям, у батьківську суботу перед Трійцею забороняється працювати, прибирати і навіть мити посуд. Однак священнослужителі кажуть, що, якщо робота по дому не заважає відвідуванню служби в церкві, то нею цілком можна займатися.

Що дійсно не можна робити – це подавати в храмі записки про поминання самогубців, це великий гріх. Таких померлих не відспівують і не поминають у церквах.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, коли відзначається Свята Трійця 2020 року і що не можна робити в свято.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "свята" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/lady/holidays/troitska-pominalna-subota-2020-scho-potribno-i-scho-ne-mozhna-robiti-v-golovnij-pominalnij-den.htm”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Ученые выяснили происхождение гигантского кратера в вечной мерзлоте Ямала. Фото

Следующий материал

Украинцам разрешат отдыхать в Греции: Кулеба назвал условие и сроки

Коментарии (0)