Збитки від 36-годинного дощу в Італії сягнули €1 мільярда

Євросоюз почав допомагати Італії боротися з наслідками найбільшої повені за останні 100 років. Як повідомили у Єврокомісії, Рим активував механізм цивільного захисту ЄС після паводків та зсувів, які торкнулися північного сходу країни. Насамперед туди відправлять потужне насосне обладнання з інших країн об’єднання. Супутникова система ЄС « Коперник » в екстреному порядку надала карту постраждалих районів. Найсильніше стихія торкнулася регіону Емілія-Романья. За кілька днів там випала піврічна норма опадів. Збитки від паводків ще мають бути підраховані, однак, за даними закордонних ЗМІ, вони оцінюються майже в €1 млрд.

Щоб знову побачити оброблені поля, повні фруктів дерева та виноградники в Емілії-Романьї, потрібно від чотирьох до п’яти років, пише Corriere della Sera. За даними італійської газети, найактуальніша проблема для місцевих фермерів зараз — очистити землі від води та бруду, щоб зберегти хоча б частину врожаю. Адже в деяких місцях більше нічого не можна посадити.

Повінь після 36-годинного дощу забрала життя щонайменше 14 людей, а 36 тис. владі довелося евакуювати, уточнює Reuters. Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні через стихію перервала візит на саміт G7 у Японії та повернулася на батьківщину. 21 травня вона відвідала постраждалий регіон, проте важко оцінити фінансові наслідки паводку.

The Washington Post нагадує, що Емілія-Романья є батьківщиною таких відомих експортних продуктів Італії, як сир парміджано-ріджано та пармська шинка. Збитки від повені, як пише газета, можуть становити мінімум €620 млн. Влада однієї лише Болоньї, столиці регіону, заявила, що дорожня мережа там постраждала на €110 млн.

CNN, у свою чергу, уточнює, що лише один гектар місцевих фруктових садів, виноградників та оливкових гаїв коштує €32 тис. При цьому італійська Національна федерація фермерів вважає, що збитки незліченні. Тим часом Емілія-Романья — один із найбагатших регіонів країни. На неї припадає понад 9% ВВП. А місцеві гастрономічні тури щороку приваблюють сюди мільйони людей. Іншими словами, донедавна це було одне з найбільш придатних для життя місць в Італії.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»