Наслідки мобілізації від Путіна: В уряді Росії назвали дефіцит кадрів головною проблемою промисловості

рф,мобілізація

Дефіцит кадрів наразі є головною проблемою для російської промисловості.

Про це перший заступник міністра промисловості та торгівлі РФ Васілій Осьмаков заявив на Євразійському економічному форумі, повідомляє російське інформагентство РБК.

проблеми з кадровими ресурсами загалом, із високопрофесійними кадровими ресурсами для промисловості. Ми стикаємося з цими обмеженнями все сильніше і сильніше", – визнав російський чиновник.

"Кадровий потенціал: люди як носії проектів, люди як управлінці та люди як робочі руки – це насправді ключове. На мій погляд, це ключовий виклик тут і зараз", – додав російський чиновни.

Осьмаков зазначив, що зараз у російській економіці відбувається трансформація, у ході якої експортно орієнтовані сегменти (металургія, добрива, хімічна промисловість) поступово заміщуються машинобудуванням та окремими видами хімічної промисловості, продукція яких йде на внутрішній ринок.

Читайте також: Мобілізація від Путіна: У Росії забиратимуть закордонні паспорти у боржників та мобілізованих

Як повідомлялося, останні опитування російських підприємств, які щомісячно проводить Інститут економічної політики ім. Єгора Гайдара демонструють, що дефіцит кадрів у промисловості побив рекорд 1996 року. Близько 35% опитаних підприємств заявили про нестачу співробітників.

Дефіцит робітників почав стрімко зростати після оголошення Владіміром Путіним мобілізації для поповнення російських окупаційних військ у вересні минулого року.

За даними Міноборони, планувалося мобілізувати 300 тисяч осіб, однак за інформацією російських ЗМІ під призов може потрапити до 1 мільйона росіян.

Водночас російяни почали масово виїжджати за кордон, щоб уникнути мобілізації. Російський Forbes повідомляв, що протягом двох тижнів після 21 вересня із країни виїхали 700 тис. росіян, 200 тис. з яких поїхали до Казахстану. За оцінками різних російських відомств, з країни виїхали від 600 тис. до 1 мільйона осіб.