ДБР затримала колишнього нардепа від Партії регіонів за постачання продукції для російського ВПК

концерн

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали власників та топменеджмент концерну, який забезпечував продукцією російський ВПК навіть після початку повномасштабного вторгнення.

Як повідомляє пресслужба ДБР, загалом наразі затримано 6 осіб, у тому числі організатора злочинної схеми, колишнього народного депутата, члена Партії регіонів. За даними джерел УП, йдеться про народного депутата 3-го і 4-го скликання Григорія Дашутіна і його концерн NICMAS.

За даними слідства, 24 лютого 2022 року організатори схеми поставили до РФ комплектуючих щонайменше на понад 160 млн₴ Діяльність самого концерну було заблоковано у листопаді 2022 року.

"Наразі слідчі та оперативні працівники ДБР та прокурори Офісу Генерального прокурора проводять понад 30 обшуків. Зокрема, у колишнього нардепа серед розкошів у стилі "Пшонка стайл" знайдено книги, які звеличують Росію та пропагують її імперські наративи, російські відзнаки та навіть комсомольський значок, який турботливо зберігався серед цінних речей", – зазначається у повідомленні.

Крім того, у деяких підозрюваних знайшли паспорти РФ та договори з Російською Федерацією.

У ДБР уточнили, що протиправну діяльність злочинної організації під керівництвом колишнього народного депутата документували близького року. Слідчі ДБР встановили, що до її складу входило щонайменше 14 осіб з-поміж близьких родичів екснардепа, менеджменту промислово-інноваційної групи компаній та громадян РФ.

Наприкінці листопада 2022 року працівники ДБР заблокували міжнародний канал постачання комплектуючих для військово-промислового комплексу та об’єктів критичної інфраструктури РФ. Бюро також унеможливило участь зрадників-колаборантів, колишніх представників однієї з проросійських партій, у тендерних процедурах силових відомств агресора.

Слідством встановлено, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього народного депутата України з 2014 року забезпечувала держпідприємства РФ високоефективними вузлами, агрегатами, деталями пневматичного обладнання. Компресори й компресорні установки є комплектуючими частинами, що використовуються у складі бойових залізничних ракетних комплексах 15П961 "Молодец", які знаходяться на бойовому чергуванні у складі ракетних військ стратегічного призначення РФ. Крім того, вони використовуються у складі спеціальних броньованих потягів, які призначені для ведення інженерної розвідки залізничних маршрутів, розмінування, бойової охорони та супроводження військових ешелонів.

Концерн займав друге місце у постачанні товарів для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

"Після повномасштабного вторгнення РФ власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб третьої сторони", – уточнили в ДБР.

ДБР затримала колишнього нардепа від Партії регіонів за постачання продукції для російського ВПК 01

В рамках розслідування справи 8 особам повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та пособництві державі-агресору (ст. 255, ст. 111-2 КК України). Іншим 6 фігурантам, зокрема й громадянам РФ, буде повідомлено про підозру заочно та оголошено в розшук.