Під час туру Європою спецпредставник Китаю пропонував віддати РФ окуповані території, - WSJ

Читать на русском

Під час туру Європою спецпредставник Китаю пропонував віддати РФ окуповані території, — WSJ

Під час туру Європою спецпредставник Китаю пропонував віддати РФ окуповані території, — WSJ

Під час свого туру Європою спецпредставник Китаю Лі Хуей пропонував залишити під контролем Росії тимчасово окуповані території України.

Про це повідомляє WSJ .

Лі Хуей, який відвідав цього місяця Київ, Варшаву, Берлін, Париж та Брюссель, також закликав європейські уряди розглядати Китай як економічну альтернативу замість Вашингтона. Він також наполягав, що країни мають діяти швидко, щоб припинити війну Росії проти України, перш ніж вона пошириться далі.

У той же час європейські дипломати заявили, що вони прагнули передати три ключові повідомлення під час зустрічі з Лі:

  • Китай повинен продовжувати тиснути на Росію щодо заборони використання ядерної зброї,
  • Китай не повинен надавати Росії військову допомогу і йому слід засудити агресію Москви,
  • Китай має підтримати міжнародні зусилля щодо безпеки Запорізької АЕС.

Дипломати з кількох країн заявили, що вони тісно координували дії, щоб переконатися, що Лі отримав таке саме повідомлення від європейських союзників.

Французький чиновник, який зустрічався з Лі цього тижня, сказав китайському дипломату, що Париж переконаний: Пекін може відіграти конструктивну роль у досягненні справедливого та тривалого миру в Україні .

При цьому після візиту Лі до Варшави МЗС Польщі повідомило, що заступник міністра, який зустрічався з китайським дипломатом, сказав йому: "Польща стурбована заявами Пекіна про прагнення зміцнити двосторонні відносини з Росією, державою-агресором".

У свою чергу джерела видання серед офіційних осіб ставлять під сумнів здатність Китаю діяти як чесний посередник у будь-яких переговорах.

Чиновники пояснили Лі, що не вірять, що світ буде можливим, доки російські війська не вийдуть з України. Вони додали тезу про те, що "неможливо відокремити Європу від Америки" і те, що Європа не відмовиться від підтримки України.

Одним із джерел вважає, що основні інтереси Китаю полягають у тому, щоб Росія не програла війну і щоб Москва утрималася від використання ядерної зброї.