"Для чого такі цинічні вбивства?": Зеленський емоційно звернувся до іранців

Читать на русском

"Для чого такі цинічні вбивства?": Зеленський емоційно звернувся до іранців

Глава держави зазначив, що хоч ЗСУ і навчилися збивати більшість дронів-камікадзе, які Іран передає Росії, але все ж таки є влучення та жертви.

Президент України Володимир Зеленський закликав народ Ірану не стати співучасниками жорстокої війни країни-агресора Росії проти України, де окупанти використовують іранські дрони-камікадзе для атак на мирне населення нашої країни. Про це глава держави сказав під час свого вечірнього відеозвернення .

"З огляду на те, що такі удари продовжуються постійно, хотів би звернутися безпосередньо до народу Ірану. До всіх – до суспільства, до іранських улем, до кожної іранської родини, до тих людей, які здатні впливати на державні рішення в Ірані. Просте питання: а навіщо вам бути співучасниками російського терору? Чому ви на стороні держави-зла? Світ же бачить, що відбувається, і ви всі в Ірані бачите. Підтримку зла неможливо заперечувати", — сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що хоч українські захисники і навчилися збивати більшість дронів-камікадзе, які Іран передає Росії, але все ж таки є влучення та жертви.

"Коли іранський дрон вбиває вагітну українську дівчину разом із її чоловіком у них удома, то для чого це вам, матері та батьки в Ірані? Коли ваш "Шахед" б’є по гуртожитку з нашими студентами, люди гинуть, починається пожежа, на місце прибувають рятувальники , і через кілька хвилин б’є другий "Шахед", забираючи життя вже тих, хто рятував життя інших... Для чого такі цинічні вбивства Ірану?.. Руками Росії, але вашою, вашою зброєю. у Ширазі, чи Саккезі, чи у будь-якому іншому місті вашої країни?", — звернувся президент.

Зеленський додав, що в результаті допомоги агресору Іран лише отримує ще більшу ізоляцію від світу, ще більші проблеми. Він висловив упевненість, що люди Ірану мають бути з іншого боку історії – не зі злом.

"Росія розпочала цю війну заради поневолення. Це війна колонізатора проти сусідньої нації.... Люди Ірану могли б жити зовсім інакше, якби вас не ставили на один бік з таким злом, як російська агресія. Ваші "Шахеди", які щоночі тероризують Україну, означають лише те, що людей Ірану штовхають ще глибше та глибше на темний бік історії", — підсумував український гарант.