"Чесним людям нічого боятися". Голова НАЗК підтримав ідею створення єдиного реєстру банківських рахунків

Голова НАЗК: Реєстри рахунків є в усіх цивілізованих країнах

У разі передбаченої антикорупційної стратегії створення в Україні єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів правоохоронцям стане простіше боротися з корупцією.

Об этом сообщает ПОЛИТМИКС

Про це голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив ZN.UA в інтерв’ю, опублікованому 16 лютого.

"Насправді йдеться не про розкриття банківської таємниці. Ця стаття стратегії передбачає створення реєстру номерів рахунків і банківських сейфів. Тільки номерів, а не фіксації руху грошей. До того ж реєстр закритий. Це полегшить життя мільйонам декларантів, які вручну вводять усі номери рахунків. І убезпечать їх від претензій правоохоронних органів, тому що хтось може забути вказати рахунок", – сказав він.

За словами голови НАЗК, такі реєстри створено "в усіх цивілізованих країнах".

"Навіщо їх створюють? Конкретний приклад. Розслідується кримінальне провадження людини, котра живе за рахунок незаконного збагачення і крадійства. Ніби відкрили справу, але притягти до відповідальності неможливо, бо та ж таки поліція ніколи не знайде рахунків, на яких лежать її гроші. Наявність реєстру рахунків дозволяє повернути отримане злочинним шляхом державі або потерпілому", – пояснив Новіков.

Він підкреслив, що зараз антикорупційні органи можуть дістати доступ лише до тих рахунків, "які знайшли".

"За наявності реєстру якраз і буде де шукати. Чесним людям нічого боятися. А нечесним – так", – вважає голова НАЗК.

Реєстр банківських рахунків передбачено законопроєктом №4135, ухваленим у першому читанні в листопаді 2020 року. Документ подано з ініціативи групи народних депутатів і прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Проти проєкту закону виступив Національний банк України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/chesnim-ljudjam-nema-chogo-bojatisja-glava-napka-pidtrimav-ideju-stvorennja-jedinogo-rejestru-bankivskih-rahunkiv-1540142.html”

Автор:
Предыдущий материал

В украинский прокат выходит фильм "Дом Пьера Кардена"

Следующий материал

Депутата из фракции "Голос" обвинили в избиении

Коментарии (0)