Порушення мовного закону: 605 звернень і скарг

Порушення мовного закону: 605 звернень і скарг

З 16 січня по 11 лютого 2021 року до Уповноваженого із захисту державної мови щодо захисту прав громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою, надання консультацій та додаткової інформації звернулося 605 громадян з різних куточків України.

Об этом сообщает Вневоле


Найбільше звернень та скарг продовжує надходити із Києва та Київської області – 276. У східних, південних та західних областей України — незначна кількість можливих порушень (наприклад, Луганська область – 7, Миколаївська – 6, Донецька – 4, Тернопільська – 4, Херсонська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька по 2 звернення).


Переважна більшість (281) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет магазинів, 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав, перешкоди та обмеження у користуванні державною мовою у сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами.


Також продовжує надходити інформація щодо використання недержавної мови депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя та щодо можливих порушень мовного законодавства у сфері освіти.


Нагадаємо, відповідно до статті 49 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» завданням Уповноваженого є захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.Джерело статті: “https://nf.dp.ua/2021/02/porushennya-movnoho-zakonu-605-zvernenʹ-i-skarh/”

Автор:
Предыдущий материал

День Святого Валентина не за горами: Що подарувати своїй другій половинці у 2021 / Поради та ідеї

Следующий материал

СМИ: Трамп значительно хуже перенес коронавирус, чем сообщалось

Коментарии (0)