Зеленський в ООН: Анексія Криму і агресія РФ на Донбасі показують, що людство не засвоїло уроки Другої світової

Президент України Володимир Зеленський заявив, що анексія Криму та військова агресія Росії на Донбасі показують, що людство не засвоїло уроки Другої світової війни.

Об этом сообщает PRO Компромат

Про це він сказав у відеозверненні, яке показали на засіданні високого рівня на ознаменування 75-ї річниці ООН. Воно проходить в Нью-Йорку 21 вересня в режимі відеоконференції.

«75 років тому створення ООН стало символом того, що людство мало засвоїти трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та військова агресія Росії на Донбасі доводять, що цей урок не засвоєно», — зазначив глава держави.

Зеленський підкреслив, що війна в Україні — це війна в Європі, і вона є не просто посяганням на суверенітет незалежної держави, а «нагадує спробу повернутися до розподілу сфер впливу в світі».

Президент України нагадав, що 75 років тому, в тяжкі повоєнні часи, держави-засновники ООН відмовилися від протиріч, аби побудувати кращий світ — «світ миру, поваги, верховенства міжнародного права, прав людини і правди»:

«Але, на жаль, ми маємо визнати, що світ 21-го століття сповнений конфліктів, агресії, диктатури і порушень прав людини».

Зеленський додав, що сучасний світ так само непростий, як і 75 років тому, а мирне життя і процвітання досі є цінностями, за які люди в різних куточках планети проливають кров.

«За попередні 75 років людство зійшло на найвищі вершини, поринуло в найглибші западини, освоювало космос і навіть за допомогою нових технологій може проводити засідання ООН дистанційно. Отже, чи дійсно ми не в змозі зупинити агресію і війни? Чи дійсно нам потрібні нові криваві уроки, щоб переосмислити наше існування на цій планеті?».

Він закликав використовувати «тривожний сигнал» пандемії коронавірусу, щоб викорінити розбіжності і об’єднати зусилля для досягнення кардинальних змін.

«Запасної планети в нас немає, ми живемо тут і лише один раз», — закінчив Зеленський.

Нагадаємо, Генасамблея включила до порядку денного 75-ї сесії обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу.

У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію з анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію у складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.

Внаслідок російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами.

ЄС, США та Японія у відповідь на агресію РФ проти України ввели секторальні і персональні економічні антиросійські санкції.

Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zelenskiy-na-genasambleji-oon-zvernennya-prezidenta-ukrajini-video-novini-ukrajini-50113358.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Мосгорсуд разрешил предъявить Фургалу ключевое обвинение в убийстве

Следующий материал

Прекращается досмотр грузов, следующих из Кыргызстана в Казахстан и Россию

Коментарии (0)