Вчені розгадали таємницю людей середньовіччя - їх висновки вражають, фото

Вчені розгадали таємницю людей середньовіччя - їх висновки вражають, фото

Дослідники з Університету Південної Данії вивчили останки датчан і італійців, що жили в період середньовіччя, що дало можливість більше дізнатися про життя людей тієї епохи і відмінності між знаттю і простим народом.

Об этом сообщает Руспрес


Про це повідомляє Mail Online.


Команда вчених вивчила останки 69 осіб, похованих в двох приватних каплицях — одна в місті Свендборг в Данії, інша в Монтеллу, Італія. Вони шукали в кістках мікроелементи і важкі метали, які розкривають подробиці харчування людини протягом її життя.У представників знатних родин було більше свинцю в кістках через вживання вина, що містить солі свинцю, і ртуті, яка була дорогим засобом від прокази і сифілісу. Разом з тим, в їх кістках було виявлено менше стронцію і барію, ніж в останках бідних людей. Це говорить про те, що багатії їли більше м’яса, тоді як прості люди в основному харчувалися крупами.


Крім того, дослідники виявили, що рівень міді в італійських зразках був вище, ніж у Данії — як у знаті, так і у бідних."Це можна пояснити тим фактом, що данці не готували їжу в мідних горщиках і судинах і, навпаки, італійці робили це регулярно, незалежно від їх соціального стану", — пояснили вчені.


В результаті рівень міді у італійців був в 21 разів вище, ніж у датчан. І датські, і італійські багаті сім’ї мали більше свинцю в кістках, ніж у менш забезпечених. Свинець використовувався для глазурування кухонного начиння і додавався в вино для придушення бродіння.


"Висока концентрація свинцю свідчить про високий соціальний статус. Це також підтверджується іншими дослідженнями", — зазначили вчені.


Дослідники також виявили високий рівень ртуті у італійської знаті, так як вона вживала її як ліки для лікування таких захворювань, як проказа і сифіліс.


Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені з допомогою 3D-технологій реконструювали зовнішність чоловіка, який жив 500 років тому в "загубленому" середньовічному місті Польщі.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2020-07-19/uchenyie-razgadali-taynu-lyudey-srednevekovya---ih-vyivodyi-potryasli-foto/203794”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Пьяный мужчина приехал за алкоголем на коне (видео)

Следующий материал

Пес, которого часто ругают хозяева, стал новой звездой Сети

Коментарии (0)