Дії банку "Аркада" можуть спровокувати найбільший скандал на столичному ринку нерухомості - ЗМІ

На столичному ринку нерухомості назріває новий скандал — через дії керівництва банку "Аркада" десять тисяч інвесторів можуть не отримати житло, за яке вже заплатили.

Об этом сообщает Московский репортер


Про це йдеться в статті "Добудуй або помри. Як конфлікт "Аркади" і НБУ може привести до нового "Укрбуду" на "Економічній правді".


Так, за останній час "Аркада" повністю призупинила будівельні роботи на майданчиках трьох великих житлових масивів. Кількість інвесторів житлових комплексів "Патріотики", "Еврики" і "Патріотики на озерах" перевищує 10 тисяч осіб.


"Сам банк має відношення до припинення будівництва житла не тільки через пов’язані будівельні компанії, але і тому є Керуючим фондів фінансування будівництва. Фактично банк є контролюючим посередником між забудовником та інвесторами", — йдеться в статті.


Діяльність "Аркади" привернула увагу Нацбанку. На думку регулятора, у "Аркади" немає ефективної системи управління ризиками та банк прогнозує нереалістичні фінпоказники. Щоб не допустити подальших порушень НБУ ввів ряд обмежень. У тому числі заборонив до 2021 року залучати нові депозити і заборонив продавати нерухомість в нових будинках.


Крім того виникли питання щодо законності отримання дозволів на будівництво.


При цьому повна зупинка будівництва влітку 2019 не завадила банку заробляти на комісії за переказ грошей інвесторів на рахунки забудовників: у третьому-четвертому кварталах 2019 і в першому кварталі 2020 "Аркада" сумарно заробила 155,8 млн грн за внутрішньобанківські перекази. "Аркада" також отримувала комісійні як Управитель ФФБ. Загальний розмір комісійних доходів банку "Аркада" по обслуговуванню засобів приватних інвесторів в житлове будівництво з 2014 по 2019 роки склав 2,69 млрд₴ Ще 41 млн грн "Аркада" заробила в 1 кварталі 2020 року, коли будівельні роботи зовсім не велися.


"Щоб не допустити повної "заморозки" будівництва та появи ще одної недобудови, керівництву "Аркади", зокрема, голові правління та власнику 75% акцій банку Костянтину Паливоді необхідно піти на діалог з Нацбанком і київською владою. Проте в "Аркаді" цього не роблять", - вказали журналісти.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/banks/2020-06-26/deystviya-banka-arkada-mogut-sprovotsirovat-krupneyshiy-skandal-na-stolichnom-ryinke-nedvijimosti---smi/201570”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Бетонный небоскреб вместо трамвайной остановки и почему пути ведут к депутату ОПЗЖ Столару

Следующий материал

Зеленський ухвалив жорстке рішення щодо скандального топ-чиновника, відео

Коментарии (0)