Астрономи знайшли в зовнішньому космосі планету дуже схожу на Землю

Астрономи знайшли в зовнішньому космосі планету дуже схожу на Землю

Астрономи з мюнхенського Інституту дослідження Сонячної системи Товариства Макса Планка виявили у сонцеподібної зірки екзопланету, за розміром і масою схожу на Землю.

Об этом сообщает Репортер

Ймовірно, вона знаходиться в потенційно населеній зоні, а середня температура її поверхні становить 5 градусів Цельсія.

Дослідники вивчили архівні дані телескопу “Кеплер” про зірку Kepler-160, яка віддалена від нас на три тисячі світлових років. Вона перебувала в полі зору інструменту з 2009 по 2013 рік. Радіус Kepler-160 дорівнює 1,1 сонячного, а температура його поверхні менше, ніж у нашого світила, всього на 300 градусів Цельсія. Крім того, у зірок також схожа світність, що робить їх практично близнюками.

За допомогою алгоритму вчені також з’ясували, що навколо Kepler-160 може обертатися екзопланета (тобто позасонячна планета), яка отримала назву KOI-456.04. За розрахунками, вона повинна мати масу 1,9 від земної. Орбітальний період небесного тіла складає 378 днів, що близько до тривалості року на нашій планеті. А на її поверхню потрапляє майже стільки ж випромінювання. Крім того, небесне тіло розташоване в потенційно населеній зоні.

На думку астрономів, умови на поверхні KOI-456.04 можуть нагадувати земні. Якщо атмосфера планети наповнена інертними газами і в ній є помірний парниковий ефект, то середня температура поверхні двійника Землі може становити п’ять градусів Цельсія, що на десять градусів менше середньої температури нашої планети.

Поки не можна повністю виключити, що KOI-456.04 – просто помилка вимірів. За оцінками авторів роботи, відкритий ними сигнал може належати планеті з ймовірністю 85%, тоді як для визнання кандидата в екзопланети реальним об’єктом ймовірність повинна становити 99%. Можливо, в майбутньому астрономам вдасться перевірити достовірність відкриття.

bd2cd1a65a609da2b8e1e37b6aa4e546


Джерело статті: “http://factor-news.info/astronomy-znajshly-v-zovnishnomu-kosmosi-planetu-duzhe-shozhu-na-zemlyu/”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Опер ФСБ России: тут система такая — нужно платить руководству

Следующий материал

Австралиец согнал беседовавшего с журналистами премьер-министра страны со своего газона

Коментарии (0)